Вибори мера Черкас зірвали «любі друзі»

Вибори мера Черкас зірвали «любі друзі»

У неділю в Черкасах так і не відбулися повторні вибори міського голови, на крісло якого претендував 21 кандидат. При цьому виборчі дільничні були відчинені, а їх члени присутні на своїх робочих місцях. Причиною ж зриву голосування стала... відсутність бюлетенів. Їх на дільниці просто не завезли. Отож виборці, котрі приходили протягом дня віддати голос за свого мера, змушені були повертатися додому ні з чим. Обуренню людей не було меж - вони стали заручниками брудної політичної гри.

«Ми робили все можливе, щоб отримати бюлетені у міській територіальній виборчій дільниці, але нас там водили за носа і в суботу, і безпосередньо у день виборів - у неділю. Спочатку казали, що бюлетені надруковані, але гроші за них ще не перераховані. Потім з'ясувалося, що гроші перераховані, але бюлетені так ніхто й не видав», - розповідає «УМ» член виборчкому Придніпровського району Черкас В'ячеслав Самозван. За його словами, вирішувати будь-яке питання з міською територіальною виборчою комісією було складно: документи звідти надходили iз запізненням у два дні, а в день виборів у МТВК весь час був зайнятий телефон.

Видео дня

Узагалі повторні вибори міського голови в Черкасах - замість скасованих березневих - перетворилися на фарс. Напередодні виборів міська територіальна виборча комісія серед ночі зняла з перегонів найбільш рейтингового кандидата - бютівця Сергія Одарича. Суд його поновив, рішення тервиборчкому про скасування виборів було визнане неправомірним. Хто ж врешті поставив заслін передачі бюлетенів на дільниці?

Як повідомила «УМ» прес-секретар прокурора Черкащини Сніжана Лисенко, перевірка, проведена органами обласної прокуратури, встановила, що посадові особи Черкаської міської територіальної виборчої комісії та міськвиконкому, «діючи умисно, в інтересах третіх осіб, з метою непроведення виборів міського голови м. Черкаси, належним чином не забезпечили фінансування підготовки та проведення виборів (з належних 827,9 тис. грн. профінансовано лише 57,5 тис. грн.). Цим завдано істотної шкоди громадським інтересам та інтересам держави. У зв'язку з цим Черкаською обласною прокуратурою порушено кримінальну справу щодо службових осіб Черкаської міської ТВК та Черкаського міськвиконкому за фактом зловживання ними владою та службовим становищем під час організації повторних виборів міського голови м. Черкаси за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч.1 КК України». Розслідування кримінальної справи проводить обласна прокуратура.

У Комітеті виборців України також вимагають притягнення до відповідальності членів МТВК, нагадуючи, що за позбавлення виборців права голосу винним «світить позбавлення волі на строк від 7 до 12 років». Черкаська обласна організація КВУ звертається до виборців з пропозицією оскаржити кожен факт перешкоджання здійсненню їх волевиявлення у встановленому законом порядку через органи прокуратури.

На думку кандидата на посаду міського голови Черкас Сергія Одарича, «в Черкасах діє організоване злочинне угруповання, до якого входять близько дев'яти членів міської ТВК, кілька суддів Соснівського райсуду та декілька моїх однопартійців. Більшість із цих людей причетні і до зриву виборів 26 березня. Сьогодні їхня мета - не допустити до влади сильних особистостей. Цих людей влаштовує ситуація, що склалася у Черкасах. Вони керують містом у напівлегальний спосіб і намагаються утримати владу будь-якими методами. Очевидно, що злочинне угруповання зацікавлене лише в одному - зайнятися «дерибаном» Черкас».

Одарич не хоче вголос називати імена його «соратників» по БЮТ, які стоять за зривом виборів, але близькі до пана Сергія активісти не приховують: ідеться про «руку» Богдана Губського. Саме він та ще кілька «необютівців» зараз виграють боротьбу в умовної «групи Бродського» за вплив на Юлію Тимошенко. У Черкасах зійшлися інтереси колишнього «кучміста» Губського, який протегував кандидата на мера Володимира Космину, та Михайла Бродського, котрий нині вже залишив лави БЮТ, але зберіг добрі стосунки зі своїм компаньйоном Одаричем. Усе йшло до перемоги Сергія Одарича, але тут було задіяно адміністративні важелі в найгірших традиціях «кучмізму». До того ж після такої розв'язки фактичним «сірим кардиналом» Черкас залишається ще один бютівець - Володимир Олійник, причетний і до попереднього зриву виборів. Секретар «безголової» міськради - його людина, а вся разом ця команда наближена до того ж пана Губського. Такі от внутріпартійні розборки.А ТИМ ЧАСОМ...

П'ятеро народних депутатів просять Генеральну прокуратуру забезпечити виїмку усіх документів щодо виборів міського голови Черкас, аби вони не були знищені. Про це повідомив учора на прес-конференції в Києві член фракції «Наша Україна» Юрій Оробець. За його словами, крім нього, це звернення підписали Володимир Курінний, Олег Надоша, Олексій Данилов (усі - БЮТ) та Михайло Поживанов («НУ»). Оробець повідомив про те, що у Верховній Раді вже зареєстровано проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії парламенту щодо виборів мера Черкас. «Ми проаналізуємо злочинну схему, сутність якої полягає в тому, що комісія знімає найбільш рейтингових кандидатів, а коли голосування все-таки має шанс відбутися, ТВК зриває вибори», - сказав депутат.

Юрій Оробець висловив переконання, що члени тервиборчкому виконували замовлення двох нардепів від БЮТ - Володимира Олійника, у кабінеті якого, власне, відбувалися всі консультації з приводу зриву виборів, і Богдана Губського, інтереси якого представляли члени дільничних комісій та депутатського корпусу міськради». Ситуацію, яка склалася в Черкасах, «нашоукраїнець» Оробець назвав проявом політичної корупції.