Гени визначають риси характеру

751
Гени визначають риси характеру

Гени можуть визначати найнесподіваніші властивості характеру людини, стверджують вчені США. Те, що колись вважалося похідним виховання, впливу середовища та інших психологічних факторів, насправді може бути визначено природою. Принаймні, такий висновок випливає з дослідів вчених з мишами.

Експерименти на мишах показали, що особливості поведінки тварин, зокрема, те, що називається в людському побуті відчайдушністю, ризикованістю, ці ознаки у тварин даної популяції генетично детерміновані, стверджує професор медицини Данило Голубєв. Безперечним є генетична детермінованість таких особливостей поведінки, як алкоголізм, схильність до паління тютюну, схильність збільшувати вагу свого тіла.

Видео дня

Здавалося б, все це в рамках "хочу - не хочу", але, виявляється, що за кожним таким "хочу - не хочу" стоїть генетична й, слідом за цим, біохімічна схильність. Тобто в людини, яка має відповідну генну композицію, немає ферменту, що розщеплює алкоголь в такій мірі, в якій це робить організм іншої людини. І тому це "хочу" заходить у суперечність з неможливістю відмовитися від цієї звички, від звички палити, від звички пити, від звички багато їсти.

В деяких видів лабораторних тварин в експерименті виявлені гени вродженої злочинності, виходить, злочинна поведінка якоюсь мірою може бути запрограмирована.

http://osvita.org.ua/