Парламент дозволив доторкатися до депутатів місцевих рад

483
Парламент дозволив доторкатися до депутатів місцевих рад

Парламент скасовував недоторканність. Регіони в цей час лукавили

Видео дня

Верховна Рада проголосувала 296 голосами за законопроект щодо скасування недоторканості для депутатів місцевих рад. За проголосували всі фракції, окрім Партії регіонів, яка дала 1 голос (депутат Плохой), СДПУ(о), яка дала 2 голоси (депутати Шуфрич та Іоффе) і фракції «Відродження», повідомляє кореспондент "Оглядача".

Представник Партії регіонів Володимир Ландик пояснив, що Регіони голосували б за, якби йшлося не лише про депутатів місцевих рівнів, а також про депутатів Верховної Ради. Литвин це назвав «великим лукавством», бо недоторканість депутатів місцевих рівнів регламентується законом, а недоторканість депутатів ВР - Конституцією. То ж в даному випадку треба вносити зміни до Основного Закону України. "У вас в наступному парламенті буде можливість повернутися до цього питання і конституційною більшістю скасувати дану норму", - заявив Литвин.

Парламент дозволив доторкатися до депутатів місцевих рад

Верховна Рада прийняла закон про відміну статусу недоторканності депутатів місцевих рад. За це рішення висловилося майже 300 народних обранців.

У вівторок старі депутати дозволять торкатися до нових

У вівторок, 4 квітня Верховна Рада розгляне питання відміни депутатської недоторканості. Таке рішення було прийняте сьогодні на погоджувальній раді, повідомляє наш парламентський кореспондент.

Другим питанням, яке розглядатиметься у вівторок, за словами першого віце-спікера Адама Мартинюка, буде постанова Верховної Ради щодо повного перерахунку голосів парламентських виборів.

Стосовно цього представник фракції БЮТ Богдан Губський висловив думку, що депутати-невдахи ініціюють перерахунок голосів, щоб затягнути роботу старого парламенту, щоб ще два місяці подепутатствувати.

Окрім того за словами Мартинюка, завтра сесія не закривається, оскільки на 26 квітня призначені парламентські слухання щодо двадцятої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. «Якщо ми завтра закриємо засідання, то парламентські слухання будуть нелегітимними», — пояснив він.

Сегодня у депутатов последняя возможность договориться

В 11.00 начнется заседание согласительного совета Верховной Рады Украины, сообщает "Интерфакс-Украина".