newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Заради Януковича Тимошенко взула блакитні туфлі. А Мороз обнімався з «регіоналом»

Заради Януковича Тимошенко взула блакитні туфлі. А Мороз обнімався з «регіоналом»

Лідери політичних сил, які здобули перемогу на парламентських виборах, провели зустріч з Президентом. Після наради політики всі гуртом вийшли до журналістів повідомити деякі подробиці свого спілкування. Спочатку до столу з мікрофонами підійшли Тимошенко і Мороз. Трохи згодом - несміливо наблизився і Віктор Янукович. Мороз обняв його за плечі і підвів ближче.

Першим слово взяв лідер СПУ. Олександр Олександрович розповів, що за круглим столом говорили про те, як зробити ефективною роботу влади і забезпечити права опозиції. Після цього він передав слово Тимошенко, але Юлія Володимирівна поступилася чергою заради Януковича. Однак, Віктор Федорович заявив, що він почекає.

Юлія Тимошенко розповіла, що це була зустріч потенційної влади і потенційної опозиції. Разом з тим, вона не конкретизувала - хто які ролі гратиме у майбутньому. Лідер БЮТ додала, що на круглому столі була детально розписана робота парламенту на перший тиждень, після чого почала висвітлювати, які проекти буде ініціювати її політична сила.

Видео дня

Тимошенко повідомила присутнім на круглому столі, що її фракція буде виступати проти сумісництва бізнес-діяльності і політичної діяльності депутатів та чиновників. Також вона виступає за те, щоб майбутній опозиції була надана можливість призначати керівника рахункової палати ВР, комітету з питань свободи слова та комітету боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Також Тимошенко пропонує нові технології в процесі голосування - встановити спеціальну апаратуру для голосування по дотику пальця. «Треба боротися з таким явищем, коли депутати не ходять на засідання, а за них голосують по три «багатостаночника» з кожної фракції, а інші приходять у ВР лише щоб продемонструвати свій костюм за 10 тисяч доларів» - заявила Тимошенко. Вона вважає, що встановлення нової апаратури не буде вимагати багато коштів.

Під час її промови про відбитки пальців Янукович, Мороз, а також комуніст Адам Мартинюк з Юрієм Єхануровим, які підійшли згодом, дружно сміялися.

На завершення Тимошенко заявила, що всі переговори щодо створення коаліції є успішними, і уточнила, що має на увазі коаліцію у форматі трьох партій - «Нашої України», БЮТ та соціалістів.

Разом з тим, Адам Мартинюк, який виступав одразу за Тимошенко, натякнув на інший формат коаліції. «На круглому столі я не знайшов, хто буде напарником Комуністичної партії в опозиції» - заявив Мартинюк. Тобто, він натякав на особливу роль Партії регіонів в переговорному процесі.

Юрій Єхануров у відповідь на питання про формат коаліції заявив: «я нічого не виключаю. Ми почали процес трьома» - заінтригував присутніх перший номер «Нашої України». Він залишився задоволений зустріччю, особливо тим фактом, що програми політичних сил співпадають. Також прем’єр подякував Мартинюку і Морозу за описання процедури, за якою краще відкривати сесію парламенту. До ідеї Тимошенко звіряти депутатів за відбитками пальців Єхануров ставиться скептично.

Коли черга виступати дійшла до Віктора Януковича, він не став стверджувати, що його політсила буде четвертою в коаліції. Лише зазначив, що переговори тривають. Віктор Федорович у відповідь на запитання, чи буде він четвертим у коаліції, запропонував запитати про це Президента. «Ми перемогли і готові до переговорного процесу щодо створення коаліції. Формат ми запропонували, але для нас прийнятним також є формат опозиції. Для нас головне - політична стабільність і економічний ріст» - заявив Янукович.

Ідею проведення круглих столів за участю Президента лідер Партії регіонів вітає. Він запропонував наступного разу зібратися і обговорити помилки, допущені за час роботи нової влади. Потім Янукович ще раз повідомив, що готовий конструктивно працювати з іншими політичними силами чи то у владі, чи то в опозиції, і завершив свій виступ новиною, що остаточна угода щодо коаліції з’явиться після того, як у парламенті будуть створені фракції.

Тимошенко покинула журналістів, не дочекавшись закінчення виступу Януковича. Втім, усі помітили, що Віктор Федорович постійно кидав зачаровані погляди на її лаковані блакитні туфлі на високих підборах.

На завершення зустрічі Адам Мартинюк порадував присутніх обіцянкою, що жити стане краще, красивіше, веселіше, якщо хоча б на 10% буде виконано все те, про що говорилося на круглому столі.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ