newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Президенту показали одну гривню

555
Президенту показали одну гривню

Президент України Віктор Ющенко відвідав Банкнотно-монетний двір Національного банку та поліграфічний комбінат «Україна», повідомляє прес-служба Глави держави.

Глава держави ознайомився з роботою Банкнотно-монетного двору і поспілкувався з його генеральним директором Русланом Арешковичем та головою Національного банку Володимиром Стельмахом. Співрозмовники обговорили питання стабільності національної валюти, а також деякі питання фінансової та банківської системи. У коментарі журналістам Президент висловив сподівання, що гривні не загрожує інфляція, оскільки для цього немає підстав. В. Ющенко зазначив, що поточного року дефіцит національного бюджету не перевищує 1,8%, що створює умови для стабільності як цін, так і національної валюти.

Видео дня

Окремо йшлося про активізацію державних замовлень на виготовлення цінних паперів, паспортів, бланкової та іншої продукції, яку виготовляє комбінат «Україна». Президент висловив стурбованість стосовно низького рівня цих замовлень. «Протягом останніх років замовлення, зокрема банківської продукції, як правило, не виконуються на монетних дворах, рідкісними стали замовлення з виробництва національних нагород на Банкнотно-монетному дворі та поліграфічному комбінаті «Україна», – сказав Віктор Ющенко, додавши, що «сьогодні виникли різні схеми, які залучили до цих технологій структури, що стоять далеко від держави».

У зв’язку з цим, наголосив Глава держави, виникає багато питань щодо забезпечення належної якості банкнотної та нагородної продукції, відповідності її необхідним параметрам.

Сьогодні, за словами В. Ющенка, держава повинна виробити чітку політику у цій сфері. «Люди, які купують будь-який предмет, що супроводжується акцизною маркою, мають бути переконані, що ця продукція не лише відповідає рівню потрібної якості, а й пройшла процедуру державного оподаткування», – підкреслив він.

У друкарському цеху Банкнотно-монетного двору Руслан Арешкович продемонстрував Віктору Ющенку процес друку банкнот вартістю одна гривня зразка 2006 року, які Нацбанк планує ввести в обіг 22 травня цього року.

На одній з віддрукованих нових банкнот Президент залишив автограф. В. Ющенко зізнався, що при цьому відчув ностальгічні почуття, згадуючи момент, коли він як керівник Національного банку в 1996 році вводив у обіг гривню.

Глава держави також відвідав Музей історії Банкнотно-монетного двору.

На поліграфкомбінаті «Україна» Президент оглянув зразки продукції державного підприємства, відвідав цехи з виготовлення паспортів та цінних паперів.

Президента України супроводжували міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та міністр фінансів Віктор Пинзеник.