newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні розпочалася соціологічна війна

213
В Україні розпочалася соціологічна війна

10 лютого в Україні розгорнулася справжня війна соціологів. Соціологічні центри та політичні сили почали звинувачувати своїх конкурентів у намаганні маніпулювати результатами соціологічних досліджень на користь тих чи інших політичних сил.

Видео дня

27% виборців бачать прем’єром Януковича, 19% - Тимошенко, 8% - Єханурова

27% виборців вважають найкращим кандидатом у прем’єр-міністри України Віктора Януковича, 19% - Юлію Тимошенко, 8% - Юрія Єханурова, 7% - Олександра Мороза, 6% - Володимира Литвина. Такі дані оприлюднили на прес-конференції представники фірми “Юкрейніан соціолоджі сервіс» та фонду «Демократичні ініціативи» за підсумками спільно проведеного опитування громадської думки.

Коментуючи ці дані, науковий керівник «Демініціатив» Ірина Бекешкіна зазначила, що, як правило, голосуючи за певну політичну силу, виборець хоче бачити її лідера главою уряду, і лише у випадку з блоком «Наша Україна» голоси виборців діляться між кандидатурами Тимошенко та Єханурова. «Це єдиний випадок, коли значна частина електорату підтримує не свого прем’єра», сказала Бекешкіна.

Опитування проведено 19-31 січня на замовлення Освітнього центру реформ за підтримки Агентства з міжнародного розвитку США. Опитано 2006 респондентів за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України, інформує УНІАН.

У Вітренко залишається останній шанс

Опитування було проведене на замовлення Освітнього центру реформ за підтримки Агентства міжнародного розвитку, США.

Більшість опитаних (88%) висловили намір взяти участь у виборах. Якби вибори до ВР відбулися найближчої неділі, 3%-бар’єр подолали б такі партії чи блоки:

-Партія регіонів – 28,9%

-НСНУ – 18%

-БЮТ – 14,2%

-СПУ – 4,6%

-Блок Литвина – 3,8%

-КПУ – 3,7%

Залишається ймовірність подолання 3%-бар’єру блоком Наталії Вітренко.

У разі, якщо у виборах візьмуть участь 75% виборців, Верховна Рада буде структурована таким чином: Партія регіонів – 185 місць, НСНУ – 113 місць, БЮТ – 86, СПУ – 27, Блок Литвина – 21, КПУ – 20, повідомляє кореспондент «Оглядача».

Найактивніший електорат – у Януковича, Тимошенко і Єханурова

Українці збираються брати активну участь у виборах у Верховну Раду України. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного компанією «Юкрейніан Соціолоджі Онлайн Груп» спільно з Фундаторкою «Чесні вибори».

Як повідомили в компанії «Юкрейніан Социолоджі Онлайн Груп», 65% респондентів збираються взяти участь у виборах до парламенту 26 березня 2006 року, 22% - швидше за все, так, 5% - важко з відповіддю, 4% - швидше за все, ні і 4% - не збираються скористатися правом волевиявлення на виборчій ділянці.

При цьому, якби вибори у ВР відбулися в найближчу неділю, 22,9% тих, хто висловив рішення взяти участь у виборах, віддали б свій голос за Партію регіонів, 19,3% - за Блок Юлії Тимошенко, 11,4% - за Блок "Наша Україна".

Крім того, за Соціалістичну партію України проголосували б 6,9% респондентів, за Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" - 5,9%, за Цивільний блок "ПОРА-ПРП" - 4,7%, за Комуністичну партію України - 4,1% і за Народний блок Литвина - 3,9%.

В той же час, 3-процентний бар'єр не подолали б: "Опозиційний блок "Не так" - за нього віддали б свій голос 2,9% опитаних громадян, партія "Віче" - 2,1%, а також виборчий блок політичних партій Бориса Олійника і Михайла Сироти - 1,5%.

Також, 5,5% опитаних українців проголосували б проти всіх, а 5% важко з відповіддю.

Соціологічне дослідження проводилося з 30 січня по 4 лютого 2006 року у всіх регіонах України. Було опитано 2011 респондентів у віці від 18 років. Статистична похибка вибірки плюс-мінус 2,2%.

Державні соціологи не побачили відриву Партії регіонів

Національний інститут стратегічних досліджень оприлюднив результати опитування на тему: «Політичні симпатії українців у дзеркалі соціологічних досліджень – січень 2006».

Дослідження проводилося з 21 по 28 січня, і в ньому взяли участь 2 тисячі респондентів.

За його результатами, на виборах до Верховної Раді буде лідирувати Партія регіонів, яка набере 23%, на другому місці – НСНУ – 21%, далі – БЮТ – 14,1%, КПУ – 8,4%, СПУ – 7,1%, Блок Литвина – 4,8%, Блок «Не Так!» - 2,8%, Народна опозиція – 2,7%, ПОРА+ПРП – 1,3%.

Причому, важливо пам’ятати про те, що, згідно дослідження, 35% симпатиків БЮТу можуть підтримати НСНУ. Такі ж тенденції спостерігаються між Партією регіонів, з одного боку, та КПУ і Блоком Вітренко – з іншого. Партія регіонів може отримати 42% голосів невпевнених прихильників КПУ і 38% Блоку Наталії Вітренко.

Також важливим є те, що в західних та центральних областях країни у виборах обов’язково візьмуть участь 63-64% виборців, тоді як у східних та південних областях – лише 53-55%.

Директор НІСД Юрій Рубан приділив значну увагу соціологічним службам та розбіжностям у результатах їхніх досліджень. Рубан розділив усі соціологічні служби на дві групи – ті, що ставлять Нашу Україну на друге місце, і ті, що ставлять цю політичну силу на третє місце. До першої він зарахував Центр ім. Разумкова, Український національний інститут соціальних досліджень «Соціальний моніторинг», «Социс», Київський міжнародний інститут соціології. За словами директора НІСД, саме ці центри коректно відображають соціологічну картину, повідомляє кореспондент «Оглядача».

Керівник Національного інституту стратегічних досліджень ставить за приклад соціологічні структури, які фальсифікували екзіт-поли на користь Януковича

В БЮТі поділяють заклики директора Національного інституту стратегічних досліджень Юрія Рубана «вірити тільки тим інститутам, що вже продемонстрували сумлінну і досить успішну роботу, зокрема, за результатами екзит-полів». Однак БЮТ звертає увагу, що у запропонованому паном Рубаном списку таких структур є дві, які під час егзіт-полу на президентських виборах 2004 року займалися «підрахуйством» на користь Януковича.

Сам же НІСД, очолюваний паном Рубаном, належить якраз очевидно до тих структур, які, говорячи словами власне ж пана Рубана, «вихлюпують свої результати» лише перед виборами.

В БЮТ не коментують коректність неофітських досліджень громадської думки, що їх проводить НІСД, але вважають, що цьому державному закладові слід утримуватися від участі у передвиборчій соціологічній війні взагалі, а на боці «партії влади» - тим більше.

БЮТ вже звертав увагу громадськості на те, що протягом останніх тижнів Національний інститут стратегічних досліджень розгорнув активну участь у виборчій кампанії на боці «Нашої України».

Попри те, що керівництво НІСД призначається Президентом і керується його Секретаріатом, інститут є бюджетною установою. Вона утримується коштом всіх платників податків, серед яких є прихильники як «Нашої України», так і Блоку Юлії Тимошенко, Партії регіонів та інших політичних сил.

БЮТ звертає увагу ЗМІ на те, що керівник НІСД Юрій Рубан балотується до Київради за списком НСНУ.

“Юкрейніан соціолоджі сервіс» та «Демініціативи» заявляють про появу шести «міфічних» соціологічних організацій, які завищують рейтинг БЮТ

Представники “Юкрейніан соціолоджі сервіс» та фонду «Демократичні ініціативи» заявляють про появу шести «міфічних» організацій, які публікують завищені рейтинги БЮТ.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції представників фірми “Юкрейніан соціолоджі сервіс» та фонду «Демократичні ініціативи».

Зокрема, керівник “Юкрейніан соціолоджі сервіс» Олександр Вишняк заявив, що лише за минулий тиждень на сайті «Український вибір» з’явилося 5-6 таких центрів, які подають сфальсифіковані дані на користь БЮТ і частково блоку Наталії Вітренко, блоку «Не так!» та блоку «Пора-ПРП». Ці «міфічні соціологічні структури» занижують рейтинг «Нашої України», зазначив також Вишняк, «всі ці центри мають на меті нейтралізувати дані реальних рейтингів».

Науковий керівник «Демініціатив» Ірина Бекешкіна додала, що насправді цих центрів не існує, «це одна людина сидить і малює в одному штабі».

Серед центрів, яких насправді не існує, і які фальсифікують рейтинги Вишняк та Бекешкіна назвали такі організації: “Юкрейніан соціолоджі on-line grup», Київську соціологічну академію, Київський центр соціологічних досліджень», Фонд «Україна-2000», Інститут досліджень регіонального розвитку, Центр громадської думки.

«Я вважаю, що фальсифікатори сидять у штабі БЮТ», зазначив Вишняк.

Директор фонду «Демініціативи» Ілько Кучерів додав: «Цим підрахуйським центрам не було дано суспільної оцінки під час минулих виборів, і зараз виявляється, що вони ще й множаться, їх стає більше, ніж на минулих виборах», передає УНІАН.

БЮТ закликає припинити соціологічне «підрахуйство»

Блок Юлії Тимошенко засуджує маніпуляції соціологічними даними та соціологічну війну, розпочату іншими політичними силами. Про це уповноважена заявити прес-служба БЮТ.

Протягом останніх тижнів з подачі окремих учасників виборчого процесу та найнятих ними соціологічних центрів в Україні розгорнута справжня війна фальшивих передвиборчих рейтингів, що дискредитує соціологію як науку.

На думку БЮТ, потрібно терміново припинити соціологічне «підрахуйство».

Соціологічна спільнота країни має негайно вжити всіх необхідних заходів для самовпорядкування та очищення від фальсифікаторів та маніпуляторів, які за гроші підправляють рейтинги в інтересах певних політичних сил, або і взагалі заміряють рейтинги хіба що пальцем.

Блок Юлії Тимошенко заявляє, що соціологічні маніпуляції не завадять переможній ході БЮТ на парламентських виборах, які по суті є всенародними виборами Прем‘єр-Міністра.

За більшість у ВР і крісло прем'єра у Януковича один конкурент – Тимошенко, - соцопитування

Тільки сім партій мають потенційну можливість пройти в новий склад Верховної Ради. Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив президент «Фонду Свободи», член правління німецького фонду Becker-Hrach Stigtung e.V. професор Ігор Дементьєв, презентуючи результати Всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного з 29 січня по 6 лютого.

Як свідчать результати опитування, збереглося розділення всіх потенційних учасники передвиборної гонки на три нерівномірні групи.

«До групи лідерів входять "Партія регіонів" (В.Янукович) (30,2%), Блок Юлії Тимошенко (20,1%) і блок "Наша Україна" (13,8%), які істотно відірвалися від переслідувачів і змагаються за перше місце, а також за можливість стати ядром майбутньої урядової коаліції, - заявив професор Дементьєв. - Можна з високою часткою ймовірності також стверджувати, що і прем'єр-міністр майбутнього уряду належатиме до однієї з цих трьох партій».

За словами Ігоря Дементьєва, більшість тих, що збираються проголосувати респондентів хотіло б бачити після виборів прем'єр-міністром України В.Януковича (34,7%) і Ю.Тимошенко (28,2%), значно випередили решту конкурентів.

«Проте, є примітна закономірність, - підкреслив президент «Фонду Свободи». - Значна частка прихильників блоку "Наша Україна" також вважали за краще б бачити новим прем'єр-міністром Юлію Володимирівну, а не Юрія Єханурова».

Опитування проведене Фондом Свободи з 29 січня по 6 лютого нинішнього року. Метод інтерв'ювання – «лицем до лиця». Вибірка репрезентативна по статі, віку, рівню освіти і територіально-регіональній структурі населення України і склала 1308 респондентів – громадян України старше 18 років.