Луценко прикрився кодексом від «Макса Бешеного»

Луценко прикрився кодексом від «Макса Бешеного»

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не давав ніяких вказівок слідчому щодо розслідування справи Максима Курочкіна.

Видео дня

Про це говориться у заяві, поширеній Департаментом зв’язків з громадськістю МВС України.

У МВС повідомляють, що кримінальна справа № 50-3076 за обвинуваченням громадянина Російської Федерації Курочкіна М.Б. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст.189 (вимагання) Кримінального кодексу України знаходиться в провадженні слідчого управління ГУМВС України в м. Києві.

Розслідування кримінальної справи слідчим органів внутрішніх справ України проводиться на підставі діючого кримінально процесуального законодавства, оскільки ч. 2 ст. 112 КПК України прямо вказує, що розслідування злочинів, передбачених ст. 189 Кримінального кодексу України, відносяться до компетенції слідчих органів внутрішніх справ України.

В заяві також ідеться про те, що згідно законом, слідчий є процесуально незалежною особою, а надання йому вказівок, згідно зі ст. 114-1 КПК України, відноситься до компетенції керівника слідчого підрозділу або прокурора, який, відповідно до п.3 статті 227 КПК України, здійснює нагляд за розслідуванням кримінальної справи.

З огляду на це, зазначають в ГСУ МВС України, ніяких вказівок від Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка щодо розслідування кримінальної справи відносно Курочкіна не надходило і не могло надходити.

Нагадаємо, російський бізнесмен Максим Курочкін, якого Україна оголосила у міжнародний розшук, 20 листопада був затриманий у аеропорту «Борисполь».

Ще у червні 2005 року суд дав дозвіл на його затримання на 72 години і доставки його в суд для обрання запобіжного заходу.

Однак адвокати російського бізнесмена наполягали, що утримувати їх підзахисного під вартою більше 48 годин незаконно. Також вони звинуватили міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у тиску на слідчих у цій справі.

23 листопада Голосіївський районний суд Києва обрав міру запобіжного заходу для російського бізнесмена Максима Курочкіна — утримання під вартою протягом двох місяців.