У ЄС придумали нову форму співпраці з Україною

231
У ЄС придумали нову форму співпраці з Україною

Європейський парламент пропонує запровадити нову форму співпраці для європейських держав — нечленів ЄС, зокрема України.

Видео дня

Цю ініціативу має бути закріплено у доповіді голови комітету закордонних справ Європарламенту Ельмара Брока, яку члени комітету ухвалюватимуть у четвер, передає «Німецька хвиля».

Відповідно до нової ініціативи, з групи 16 країн, які беруть участь у програмі сусідства ЄС (а це переважно держави Середземноморського регіону), має бути виокремлено ті, які є культурно найближчими до Євросоюзу. Для них ЄС запропонує тісніше партнерство у політичній та економічній сферах, зокрема, щодо додаткових інвестицій та енергетичної безпеки.

За словами депутата Європарламенту Чарльза Теннока, це проміжне рішення. «Я думаю, колеги підтримають нашу позицію про те, що нова ініціатива не має виключати для України у довгостроковій перспективі членства у ЄС. Нам потрібно знайти — проміжну стадію, яка пасуватиме і Києву і Брюсселю», — наголосив він.

Депутат Європарламенту сподівається, що нова форма співпраці дозволить поглибити торгівельні відносини з Україною, а також запровадити безвізовий режим для українців і надати їм право на працю в державах ЄС.