newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Покращення життя – власникам яхт, віслюкам і Януковичу

924
Покращення життя – власникам яхт, віслюкам і Януковичу

У Верховній Раді планують прийняти досить цікавий закон, який, без перебільшення, покращить життя сина Віктора Януковича. Як відомо, Янукович-молодший (кому невідомо – „талановита молода людина, яка виключно своїми здібностями пробилася у Верховну Раду”) дуже полюбляє колекціонувати яхти. Тепер їх зможуть завозити в Україну без податків.

Видео дня

Як повідомляв „Обоз”, одна з його яхт з римською назвою „Центуріон”, від носа до корми вбрана червоним деревом, сьогодні ремонтується в Миколаєві. Її вартість становить мільйон доларів. Однак, тепер, завдяки ініціативі депутатів від Партії регіонів, для родини Януковичів настане свято – яхти подешевшають!

Водночас, цей же закон, в разі його схвалення, вплине на життя величезної кількості простих автомобілістів і не тільки.

Ним планується різко підвищити податок на ввезення до України нових автомобілів, а також автомобілів, що вже були в користуванні.

Цей закон вдарить по всім автолюбителям України, які не можуть дозволити собі купувати нові дорогі іномарки. Закон забороняє ввезення в Україну автомобілів старше 8 років та істотно підвищує ввізне мито. 

Факти свідчать, що даний законопроект депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш писав явно під себе і таких, як сам. Для водіїв популярних у народі малолітражок податок зросте вчетверо більше, ніж для власників „каділаків”, „майбахів” та інших „ламборджині”, з об‘ємом двигуна більше 3500 кубічних сантиметрів.

Крім того, запроваджується спеціальний податок для власників автомобілів „не першої свіжості”, тобто тих, що вже були у використанні, які муситимуть його платити ще й під час кожного техогляду.

Тож, найбільше постраждають мільйони пересічних водіїв, які спромоглися хоча б на якийсь автомобіль. Тепер багатьом із них прийдеться пересідати на свої дві ноги. Гасло Остапа Бендера „автомобіль – не розкіш, а засіб пересування” залишиться в минулому. Не виключене зростання попиту на послуги коней, віслюків та інших тварин.

До речі, названі зміни вдарять не лише по простих громадян, а й по малому та середньому бізнесу, який часто не має можливості працювати без „коліс”. Між тим, цей бізнес ледве почав зводитися в країні, підтягуючи до прийнятного рівня життя мільйони громадян.

Отже, програють „маленькі українці”. Ну а виграють „маленькі януковичі”.

Найсмішніше в усьому цьому, що надзвичайно високий податок (збільшений у десятки разів на різні категорії транспортних засобів) поширюється практично на всі види транспорту, але чомусь зроблено спеціальний виняток для яхт і парусних суден з двигунами або без нього – вони ввозяться без податку.

Вочевидь, такий подарунок депутат від Партії регіонів зробив для свого боса, прем‘єр-міністра Віктора Януковича, син якого полюбляє колекціонувати яхти.

Громадяни України можуть тільки тішитися. Адже продовжується сімейна династія: Віктор Янукович-старший свого часу працював завгаром і мав муку спостерігати „безхозні” державні автомобілі, за що й поплатився.

Тепер його синуля колекціонує виключно власні автомобілі. Ну й кораблі. Як то кажуть – весь у папулю: вище, далі, важче тягнути, швидше тікати...

Але головна мета законопроекту, звичайно, не лише догодити меншому Януковичу за рахунок  решти громадян України. Лобіюються інтереси власників автомобільних підприємств, які хочуть збагатитися, витіснивши недорогі народні автомобілі іноземного виробництва, доступні для багатьох. Замість них населенню будуть „впарювати” металобрухт за дикими цінами.

Схоже, Янукович і тут іде у фарватері Москви. У Росії вже жартують, що „Жигулі” міцно посіли свою нішу на ринку чорних та кольорових металів.

Україна вже навчилася виробляти сотні видів товарів, цілком конкурентоздатних на світовому ринку. Щоб виробляти конкурентоздатні автомобілі, власникам автомобільних заводів треба менше купувати яхт, менше витрачати грошей на політику, на лобістські закони, а, натомість, заощаджені кошти вкладати у покращення технологій та залучати інвесторів.

За таких умов дешевизна матеріалів, надзвичайно дешева робоча сила в Україні обов‘язково зробили б складені чи вироблені в Україні автомобілі конкурентоздатними, і вітчизняні автомобілісти купували б їх з гордістю, а не силоміць чи з безвиході.

Депутат від БЮТ Анатолій Семинога стверджує, це неприкрите лобіювання бізнес-інтересів самого Святаша: “Відомо, що цьому народному депутату належить бізнес, пов'язаний із складанням автомобілів у Кременчуці і імпортом автомобілів в Україну”.

Семинога стверджує, що спроба Святаша подати прийняття цього законопроекту як необхідний крок для вступу України до СОТ є не більш ніж ширмою: «Насправді законодавство України, яке регламентує імпорт автомобілів, які були у використанні, вже повністю відповідає вимогам СОТ». У минулому скликанні Святаш наполягав на прийнятті законопроекту (автором якого він був), який передбачає запровадження касових апаратів в таксі. Тоді відповіддю на ініціативу Святаша стала всеукраїнська акція протесту таксистів в Києві, і законопроект не був прийнятий.

Поки що ж Партія регіонів у Верховній Раді як з цепу зірвалася – що не день, то лобістський закон. Лобістський – це значить той, що покращує „вже сьогодні” життя його авторів та їхніх „дорогих (в прямому сенсі слова) друзів”.