УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Син Януковича плаває на яхті за мільйон баксів

Син Януковича плаває на яхті за мільйон баксів

Чутка про те, що Віктор Янукович-молодший спалив двигун своєї яхти «Центуріон», і судно тепер ремонтується в Миколаєві, миттєво розлетілася спільнотою яхтсменів. І неабияк зацікавила «Оглядач». Що не дивно, адже найдешевша моторна яхта за ціною зрівняється з шикарним авто. І якщо це ніяка не чутка, а щира правда, то виходить, що чадо глави уряду є значно більшим мажором, аніж прозваний «сином Бога» Андрій Ющенко.

Пригадуєте скандал з шикарним БМВ? Так от: яхта «тягне» на кілька таких автомобілів. Іншими словами, для пересічного яхтсмена водії «бех» - звичайнісінькі «лохи»! Судіть самі: скандальний автомобіль Ющенка-молодшого, який за словами Андрія Вікторовича належить його приятелю, коштував приблизно 133 тисячі євро. Натомість яхту, яку приписують сину Януковича, спеціалісти оцінюють приблизно у 600 - 800 тисяч євро.

До речі, заховати від цікавих очей яхти в Україні майже неможливо. На всю країну є лише одна велика яхтова марина - в Балаклаві під Севастополем. Там власники яхт сходять на берег, і свідки з сусідніх човнів мотають на вус, кому яка належить цяцька.

Отож, щоб не потрапляти на очі податкових інспекторів, більшість українських політиків воліють ховати своїх «принцес» за кордоном, на Лазуровому узбережжі. Виняток становить хіба що Євген Червоненко, що всім ворогам на зло, вже другий рік красується в Балаклаві. Про яхту Януковича заговорили лише в цьому році.

Як з’ясував «Оглядач», в Балаклаві «Центуріон» з’явився відносно нещодавно, за нового пришестя Януковича в парламент. До того яхта була приписана до Маріуполя й плавала в мілководних водах Азовського моря.

Очевидці стверджують, що бачили на борту обох синів прем’єра.

В Миколаєві яхту, на якій начебто плаває Янукович-син, вдалося знайти доволі швидко. Допомогли знайомі капітани. «Центуріон» похитувався на хвилях біля причалу яхт-клубу заводу «Океан» в оточенні скромних вітрильників.

Яхта виконана в партійних кольорах: корпус темно-синій, палубні надбудови - білі, за кормою розвивається біло-блакитний прапор. Патріот все-таки власник «Центуріону»: сусідні яхти, «припарковані» на тому ж причалі, навіть більш дорогі та престижні, мали прапори Панами та ще невідомо яких екзотичних країн. Хоча їх справжні власники мають цілком українські прізвища.

Справа в тому, що мати яхту під українським прапором - це великі проблеми на свою голову. Якщо плавзасіб куплено за кордоном - щоб забезпечити йому українське громадянство, треба заплатити сотні тисяч доларів. А ще українська яхта – це постійне нашестя численних контролерів та перевіряльників: санепідемстанцій, пожежників, інших служб. Куди зручніше за тисячу баксів зареєструватися у екзотичній країні, купити панамський прапор і не мати зайвих клопотів. Отож, більшість власників яхт в Україні ходять під смугастими, зірковими, зеленими та іншими прапорами.

До речі, власник «Центуріона» не мав жодного клопоту з його «розтаможкою». Тому що яхта взагалі не проходила митний контроль. Вона зібрана в Україні. «Як для України, якість пречудова», - зауважив знайомий капітан.

З першого погляду,вона дещо розчаровує. Передовсім - розмірами: близько 17 метрів у довжину. Наприклад, відома яхта Президента Кучми мала близько 40 метрів. Однак, знавці морського відпочинку розтлумачили, що «Центуріон» - найліпший молодіжний варіант. Сорокаметрова яхта не здатна розвинути швидкість, якою вже за кілька хвилин летітиме 20-метровий човен.

А зайва розкіш та комфорт - це для таких дідуганів, як Кучма. Той, подейкують, час від часу пропадав на своїй яхті по кілька діб, а вона навіть не відходила від причалу.

17-метровий човен вважається яхтою середнього класу. Хоча за ціною така яхта - не для представників середнього класу. Більше того, навіть не кожен багатій зможе викласти з кишені від 600 до 800 тисяч євро за цяцьку, а саме в таку вартість спеціалісти оцінили «Центуріон». Якщо перевести в більш рідні українцям доллари, то вийде точнісінько мільйон.

Є у цієї яхти й свої сюрпризи. Зокрема, підводні крила, як у кораблів типу «Ракета», які забезпечують «Центуріону» пристойну швидкість. На Заході такі яхти не роблять. Там існують швидкісні яхти з так званим глісерним ходом. Однак вони дуже незручні під час штормів – стрибають по хвилях, наче жаби.

Інша справа - «Центуріон». Тут розробники вирішили вбити двох зайців одним махом: в шторм вона йде крейсерським ходом, розсікаючи хвилі, а в штиль - летить собі на підводних крилах.

Однак наїзникам «Центуріону» цього здалося мало. Яхту розігнали на таку швидкість, що у неї згоріли двигуни. Скоріше за все, її «загнали» на швидкості понад 40 вузлів, тобто майже 80 км/годину. Для морського транспорту швидкість ледь не реактивна.

Де сталася аварія, «Оглядачу» з’ясувати не вдалося. Відомо лише, що під час депутатських канікул «Центуріон» працював у Криму, й на ремонт його буксиром привезли з Балаклави.

«Оглядач» навіть впритул підійшов до плавзасобу і дослідив його убранство та інтер’єр. Прикро, але вповні оцінити її оздобу виявилося неможливим. Підлога в кают-кампанії була зірвана. Лише так ремонтники можуть дістатися до величезних двигунів, які займають майже половину трюму. Вони мають неабияку потужність – 600 кінських сил, тож і розмір мають гігантський.

Відповідно, ремонтникам довелося демонтувати меблі, прикраси кают-компанії, а всі «красивості» звалити в головну каюту, яка на момент нашої появи була на замку. Однак ніщо не завадило нам насолодитися красою рубки: великий штурвал червоного дерева, білі шкіряні крісла, навігаційні прилади, зроблені за останнім словом техніки. На нижній палубі - невеликий камбуз, або кухонька, а ще - душова, міні-каюта шкіпера і також згадана головна каюта з двоспальним ліжком, шкіряним диваном та шафами для речей.

Майже всі деталі інтер’єру «Центуріону» виконані з червоного дерева, також використовується біла шкіра й бежевий велюр. А ще на нижній палубі в око журналісту потрапила ікона Святого Миколая –покровителя мандрівників та мореплавців.

На яхті є верхня палуба: білі шкіряні розкладні крісла, де можна приймати сонячні ванни, мініатюрні столики для коктейлів та фруктів. Там же розташований невеликий надувний човник з підвісним двигуном.

Тобто, хоч яхта зовсім невеличка - для приємного відпочинку тут є все необхідне. Яхту охороняв хлопець з підприємства «Навігаль», який розповів, що «Навігаль» - це Миколаївська яхт-верф, де був зроблений «Центуріон», тому немає нічого дивного, що саме тут він нині ремонтується.

За свідченнями охоронця, «Центуріон» регулярно буває в Миколаєві для дрібного ремонту та реконструкції. Зокрема, в минулому році перепланували каюти та замінили меблі. Цьогорічна поломка двигунів - найсерйозніша за всі минулі роки.

Також охоронець заявив, що знає цю яхту з 2003 року, тобто з часів першого прем’єрства Віктора Януковича.

До речі, «Обоз» володіє інформацією, на жаль, поки що не перевіреною, що «Центуріон» - не єдина яхта, побудована для сина Януковича. Була ще вітрильна яхта «Ірида-Маріупіль». «Обозу» розповіли, що «Ірида» була побудована в 2003 році, й після кількох років експлуатації Янукович-молодший повернув її у власність «Навігалю», й завод продав яхту. Тепер вона ще раз перепродається. За неї просять 400 тисяч евро. ( Вітрильні яхти дешевші за моторні. Одна з причин: малопотужні двигуни, зокрема у «Іриди» 55 кінських сил»).

В Інтернеті є сайт яхт-верфі «Навігаль». Там бажаючим запропоновано різні проекти вітрильних та моторних яхт. Однак «Центуріона» ми там не знайшли. Проект замовлявся ексклюзивно, яхта побудована в єдиному екземплярі. За нашою інформацією, розробляла його проектна група «Алла».

До речі, це риторичне питання, що спонукало власника «Центуріону» замовити ексклюзивний вітчизняний проект, а не купити все готове за кордоном. Це те ж саме, що відмовитися від купівлі «Мерседесу», а замовити щось на заводі, де виготовляють «Запорожці». Це, між іншим, ризиковано – серійні вироби пройшли купу випробувань, а ексклюзивні – ні. Зрештою, експерименти з яхтою коштують замовникам нечуваних грошей. Значно дешевше купити вже готову: надійну, шикарну, до того ж брендову яхту за кордоном.

Можливо, відповідь криється в тому, що за іноземну яхту довелося б платити живі гроші, а за вітчизняну, та ще й придбану десь в часи прем’єрства або губернаторства Януковича, оплата могла бути символічною або й бартерною. Наприклад, виробники могли отримати пільги в оподаткуванні, швидше відшкодовувати ПДВ чи мати якісь інші преференції.

Також «Центуріон» має іншу перевагу - безплатне обслуговування. За неофіційними даними, «Навігаль» забезпечує стоянку, охорону, ремонт свого витвору «на шару». «Клієнт «нагинає». Ремонт - безплатний, обслуговування - безплатне, роботи - безліч, меблі міняють ледь не щорічно. Вже перебудовували рубку, а тепер ось ремонтуємо двигуни», - ображеним тоном розповідав співрозмовник, причетний до «Навігалю», який, однак, попросив не називати його прізвища.

Звичайно, анонімний коментар по великому рахунку нічого не вартий, отож «Обоз» вирішив дізнатися інформацію від директора «Навігаля» Олександра Барановського. Треба сказати, директор був приголомшений запитанням, яке звучало наступним чином: - - Ваша фірма побудувала Януковичу-молодшому яхту «Центурін». Чи можете розказати докладніше нам про цей човен. Які умови ставив син Януковича при проектуванні?

- Ви залиште телефон. Я вам перетелефоную, - була відповідь Барановського.

- Тобто ви зателефонуєте і розкажете мені про яхту Віктора Вікторовича Януковича "Центуріон"? - ще раз перепитую у директора.

- Так, - відповів він багатообіцяюче, опосередковано підтвердивши численні розповіді «морських вовків», які порекомендували «Оглядачу» відвідати яхту.

Однак Барановський не передзвонив. Більше того – наступного разу коли «Оглядач» спробував зв’язувався з ним – був відсутній, не міг підійти до телефону. – То був у цеху. То на нарадах.

Тим часом нам вдалося прекрасно побесідувати з головою державної інспекції маломірних суден міста Києва паном Златоябко. У цього чиновника «Оглядач» хотів дізнатися, на кого зареєстрована яхта. На жаль, від офіційної особи ми на змогли отримати цю інформацію, оскільки вона нібито закрита для публічного використання. Довелося піти на хитрість – представитися представником фірми, яка бажає побудувати подібну яхту в «Навігалі», тому шукає власників «Центуріону», щоб отримати рекомендації наскільки вдала вона в експлуатації.

Ми дуже перепрошуємо пана Златоябко за розіграну комедію, однак іншого виходу у нас не було. Дізнавшись бортові номери - УОД 6548 К - Златоябко повідомив, що вони видані в Одесі. Після цього зв’язався зі своїм колегою з «перлини біля моря».

Розмова в них вийшла коротка й весела. Поклавши слухавку, Златоябко повернувся до розмови з «Оглядачем». Він заявив буквально наступне: «Вам потрібні рекомендації? Що ж, я вам їх дам. Це яхта сина Януковича. Ну що, вам досить рекомендацій?» Звичайно, рекомендацій нам було більше ніж досить.

Крім цього, Златоябко передав нам слова свого одеського колеги, що «Центуріон» - це найкраще, що могли взагалі створити в Україні.

- На цій яхті можна приїхати в Монте-Карло й похвалитися, що вона зроблена в Україні, - сказав фахівець.

- Але ж вона маленька, там дивитися особливо нема на що!

- Зате швидкісна! - повідомив Златоябко.

Однак реклама рекламою, а робота роботою. На жаль, колега Златоябка навідріз відмовився давати адресу людей, на яких зареєстрована яхта. Мовляв, інформація закрита, дізнатися можна хіба через суд.

Довелося «Оглядачу» шукати кінці аж в Одесі. Після кількаденних спроб отримати задокументовану інформацію про офіційного власника «Центуріона», ми нарешті дізналися, хто розбещує милих та скромних дітей Віктора Федоровича королівськими подарунками! А також ми розпитали прем’єрську дитину, хто з синів Віктора Януковича хворіє морем й обожнює розсікати морські простори з такою шаленою швидкістю, що горять двигуни. І Віктор Вікторович усе нам розповів.

Далі буде.

Друга частина статті:

Віктор Янукович розповів, що в родині є мільйонна яхта

В родині Януковичів хворіє морем старший син Віктора Федоровича, і саме його мали на увазі наші співрозмовники, причетні до морської справи, категорично стверджуючи, що «Центуріон» - яхта сина Януковича.

"Оглядач" вже звертався до теми суворих буднів української "золотої молоді". Читайте також

ГНАУ знает, сколько заработал Андрей Ющенко, но никому не скажет

"Трудные дети" президентов, премьеров и диктаторов

Андрей Ющенко съехал

АндрейЮщенко и его охранник пытались убить бориспольского прокурора?

Скандал с Андреем Ющенко набирает обороты

Гладкіх розповів, як Віталіна Ющенко їхала в плацкарті

Зять Тимошенко отправился через пекло в рай. Фоторепортаж

Виталина Ющенко "поездато" смоталась в Донецк

Черновецкий подарил банк своему сыну