newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко попросив Раду відновити історичну справедливість

Ющенко попросив Раду відновити історичну справедливість

Президент закликає народних депутатів підтримати внесений ним проект Закону «Про Голодомор 1932-33 рр. в Україні».

Видео дня

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗПро це йдеться у зверненні Глави держави до Українського народу і народних депутатів у зв’язку з розглядом цього законопроекту у Верховній Раді, повідомляє прес-служба глави держави.

«З огляду на необхідність встановлення історичної справедливості, морально-духовного оздоровлення Українського народу закликаю всіх народних депутатів України підтримати проект Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», – наголосив Ющенко.

Ключовим положенням проекту Закону є визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом української нації. В. Ющенко відзначив, що за час незалежності українська влада неодноразово висловлювалася про Голодомор як геноцид: у рішеннях та публічних виступах усіх трьох Президентів України, інших керівників держави, у постановах Верховної Ради України. Як свідчать результати соціологічних досліджень, саме так оцінює Великий Голод 1932–1933 років і переважна більшість українських громадян. «Нині суспільство очікує від українського парламенту законодавчого закріплення волі народу», – зазначив Ющенко.

На переконання Глави держави, українці мають знайти в собі мужність визнати і переконати інших, що нація стала жертвою страшного злочину – злочину геноциду, який ніколи не повинен повторитися. «Маємо усвідомити, що сьогодні переважна більшість населення України є нащадками тих, хто вижив у страшні часи. Але нас могло б бути набагато більше», – відзначив Президент.

Ющенко нагадав, що на сьогодні вже десять країн світу визнали Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом Українського народу.