newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Вашингтоні Януковича звинуватили у корупції

У Вашингтоні Януковича звинуватили у корупції

Уряд Віктора Януковича відновлює корупційні схеми, які шкодять українській економіці.

Видео дня

Так вважає експерт Інституту Міжнародної Економіки Андерс Ослунд, повідомляє радіо «Свобода».

«Три головні приклади корупції. Перший, стара схема Миколи Азарова, це надмірні повернення експортерам податку на додану вартість. Друге, це заборона на експорт зерна. Я не знаю, хто відповідальний за це. І, врешті, дивні рішення у сфері торгівлі газом, за які відповідає Юрій Бойко. Усі ці речі неприйнятні в усталеній демократичній державі», — заявив він.

Під час свого виступу в Інституті Кеннана у Вашингтоні Ослунд відзначив, що українські олігархи знову повернулися до управління державою. І, на відміну від попередніх років, їхній діяльності вже нічого не заважає.

В той же час, на переконання експерта, в Україні зараз існує конкуренція бізнес-кланів, щобуде запорукою її демократичного розвитку. Донецький бізнес-клан, на чолі із Рінатом Ахметовим, зараз контролює уряд, а Дніпропетровський, зокрема Ігор Коломойський та група «Приват», підтримують опозиційний блок Юлії Тимошенко. Водночас, за спостереженням Ослунда, Президент України Ющенко наблизив до себе представників Індустріального Союзу Донбасу в особі Віталія Гайдука, який став секретарем Ради Національної Безпеки та Оборони. Ці різні бізнес-клани врівноважують та контролюють один одного, що, за оцінкою Ослунда, створює в Україні «прекрасний баланс сил».

Ослунд також обвинуватив Міністра Палива та Енергетики України Юрія Бойка у захисті інтересів компанії «Газпром», адже той заборонив іноземним компаніям займатися розробкою покладів енергоносіїв на українському узбережжі.

Американський експерт з огляду на ці урядові дії пророкує Партії Регіонів втрату електоральної підтримки на майбутніх виборах.

Врешті, Ослунд також відзначив, що в останні місяці партія «Наша Україна» здійснила «політичне самогубство», і вже не зможе бути впливовим гравцем на українській політичній арені.

Нагадаємо, Андерса Ослунда в Україні вважають другом зятя екс-президента Кучми Віктора Пінчука. Після виборів до Верховної Ради 2006 року йому закидали лобіювання коаліції «Нашої України» з Партією регіонів.