newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Луценко может сесть в тюрьму. Он назвал это расправой

Луценко может сесть в тюрьму. Он назвал это расправой

Луценко: "Це виключно політична відповідь на мої звинувачення Генпрокуратурі..." Видеосюжет 4,29 Мб

Видео дня

Луценко: "Кузьмін... продовжує політичну розправу над тими, хто не дає спокійно дерибанити..." Видеосюжет 4,29 Мб

(видео "5 канала")

Луценко понял, что с ним хотят расправиться

Министр внутренних дел Украины Юрий Луценко считает, что Генеральная прокуратура стала на путь политической расправы с ним.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Таким образом министр прокомментировал сегодня во Львове заявление заместителя генерального прокурора Рената Кузьмина о выявленных фактах коррупционных действий в работе министра, передает УНИАН.

Луценко считает, что Генпрокуратура саботирует расследование резонансных уголовных дел против высокопоставленных должностных лиц, возбужденных органами МВД.

По словам Луценко, заявление Кузьмина — это «заявление Генеральной прокуратуры, которая стала центром милосердия к нарушителям закона и центром политических расправ с политическим подтекстом». Министр отметил, что заявление Кузьмина его «тревожит в последнюю очередь».

«На данное время я больше проникаюсь раскрытием преступлений, а также того криминального произвола, который творится в Украине», — сказал Луценко.

Луценко обвинил Медведько в политизации

Министр внутренних дел Юрий Луценко обвиняет Генеральную прокуратуру в чрезмерной политизации своей деятельности.

Об этом он сообщил журналистам в среду в Киеве, передают Украинские новости.

"Сегодня прокуратура занимается политическими делами, вместо того чтобы исполнять возложенные на нее законом задания", - сказал Луценко.

Он добавил, что по этой причине остаются нерасследованными большое количество скандальных уголовных дел.

Генпрокуратура звинуватила Луценка у корупції

Генеральна прокуратура України знайшла факт корупційних діянь в роботі Луценка, розслідуючи справу про вбивство співробітника УБОЗу Романа Єрохіна.

Про це сьогодні у вечірньому випуску новин телеканалу «1+1» заявив заступник генпрокурора України, який курирує слідство у цій справі, Ренат Кузьмін, повідомляє УНІАН.

«Розслідуючи цю справу, ми зіштовхнулися з дуже серйозними фактами корупції в правоохоронних органах», - сказав він, додавши при цьому, що розслідування «цієї справи, я обіцяю, будуть дуже інтересними, точніше результати його».

Пояснюючи цей свій вислів, Кузьмін зазначив, що «…в ході розслідування слідчим встановлено факти скоєння корупційного правопорушення міністром внутрішніх справ». «Мова йде, - зазначив Кузьмін, - про незаконне присвоєння спеціальних звань офіцерському складу керівництва МВС. Мова йде про незаконну видачу бойових пістолетів громадянам, які не мають права на носіння зброї. Ну і багато іншого…».

У той же час в МВС відмовились наразі коментувати інформацію, яку надав Кузьмін.

Водночас, як стало відомо УНІАН з джерел, наближених до Генпрокуратури, стосовно Луценка було складено два протоколи про скоєння корупційного правопорушення. Обидва ці протоколи, як зазначив співрозмовник агентства, складені слідчим Генпрокуратури. Сьогодні міністр внутрішніх справ України Луценко з ними був ознайомлений. І завтра, як очікується, ці протоколи буде направлено до Печерського райсуду міста Києва для розгляду по суті.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Нагадаємо, Єрохін працював в УБОЗ Донецької області і займався виявленням центрів конвертацій. Його було переведено до Києва в лютому 2006 року після того, як над ним нависла загроза у зв`язку з розслідуванням ряду справ про великі центри конвертації.

20 серпня в одному з районів Київської області було знайдене тіло Р.Єрохіна.

Через декілька днів міліція затримала ключового фігуранта у справі про вбивство полковника – колишнього працівника УБОЗ Вадима Кліковського, який переховувався на території Тернопільської області.

Крім того, 12 жовтня МВС України оголосило в міждержавний розшук колишнього співробітника ДПА м.Києва С.БІДУ, звинувачуваного у скоєнні вбивства Р.Єрохіна.

***

У Генеральній прокуратурі України не можуть однозначно сказати, керуючись наявними матеріалами слідства, винен у скоєнні якихось злочинів екс-губернатор Сумщини Володимир Щербань чи ні. Про це сьогодні у вечірньому випуску новин на телеканалі “1+1” повідомив заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін.

“Ми не можемо сьогодні однозначно відповісти на питання, винен Щербань у цих злочинах чи ні”, - сказав він.

Кузьмін також повідомив, що сьогодні Щербань був у Генпрокуратурі на допиті.

При цьому він зауважив, що “поки у справі крапку ставити рано”. За його словами, слідча група у цій справі працює. “Якщо буде доказано, що Щербань винен у скоєнні цих злочинів або якихось інших злочинів, Щербань буде притягнутий до кримінальної відповідальності”.

“І якщо доказів буде недостатньо, слідчий зобов’язаний буде винести постанову про припинення кримінальної справи по відношенню до Щербаня”, - сказав Кузьмін.