newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У монгольських дипломатів знайшли 28000 пачок сигарет

У монгольських дипломатів знайшли 28000 пачок сигарет

На Рава-Руській митниці у монгольських «дипломатів» було вилучено 28000 пачок контрабандних цигарок «LM».

Видео дня

Як повідомили «Обозревателю» у прес-службі Державної митної служби, упродовж трьох місяців митники ретельно відслідковували і аналізували факти переміщення через кордон лже-дипломатів.

Митники зацікавились тим, що громадяни Монголії занадто часто займались переміщенням через митний кордон дипломатичного багажу.

Як пізніше виявили митники, в автомобілях, якими до Польщі з України прямували горе-дипломати, під виглядом дипломатичної пошти знаходилось 28000 пачок цигарок. Картонні ящики (а їх було в одному автомобілі 32, а в іншому — 46) знаходились у салоні та багажнику автомобілів, були обгорнуті папером, обклеєні спеціальною стрічкою і опломбовані печаткою та біркою «Дипломатична пошта».

З пояснень однієї із комівояжерок стало відомо, що у неї службовий паспорт залишився ще з 1997 року, коли вона працювала при одному із диппредставництв Монголії. І з цього часу вона не раз ним вигідно скористалась. Причому завжди їй перед черговою поїздкою через кордон телефонував один і той самий її знайомий, теж громадянин Монголії. Від нього вона і отримувала інструкції, куди має доправити так званий дипломатичний вантаж. Цього разу він мав прослідувати спочатку до Польщі, а далі — до Чехії.

Можна собі уявити масштаби оборудок, якщо тільки послуги «дипломата-експедитора» оцінювались в 1000 доларів США.

На автомобілях були дипломатичні реєстраційні знаки. Крім того, у ході митного контролю у пасажирів виявлено і бланки кур’єрських документів, правда, чистих, але з печатками монгольського дипломатичного відомства. Вони, як і технічні паспорти на автомобілі та й самі номерні знаки будуть відправлені на експертизу.

Загалом вартість виявлених у двох автомобілях цигарок митники оцінили у 61600 грн.