ЄС не втратив надії побачити Україну у СОТ до Нового року

ЄС не втратив надії побачити Україну у СОТ до Нового року

Вступ України до СОТ до кінця року був би надзвичайно позитивним сигналом для активізації співробітництва між Україною та ЄС.

Видео дня

Про це заявив Посол Європейської Комісії Ієн Боуг під час сьогоднішньої зустрічі з Главою Секретаріату Президента України Віктором Балогою, повідомляє прес-служба Президента України.

Під час зустрічі сторони обговорили нинішній стан і розвиток співпраці між Україною та Європейським Союзом, зокрема, перспективу укладання нової базової угоди та договору про створення зони вільної торгівлі, питання спрощення візового режиму і реадмісії. Окрему увагу співрозмовники приділили підготовці до Саміту Україна – ЄС.

Глава Секретаріату наголосив, що «ключовими пріоритетами України на найближчу перспективу залишається переговорний процес щодо укладання нової базової угоди між Україною та ЄС, а також, після вступу України до Світової організації торгівлі — угоди про створення зони вільної торгівлі. В. Балога також підкреслив, що Президент України виступає за якнайшвидше прийняття Верховною Радою України всіх законів, необхідних для вступу України до СОТ до кінця 2006 року.

«Це положення чітко зафіксовано в Універсалі національної єдності. Всі політичні сили, які підписали цей документ, повинні його виконувати. Це — перший тест на політичну відповідальність», — наголосив керівник Секретаріату.