Обережно! Бандити труять таксистів невідомим газом

453
Обережно! Бандити труять таксистів невідомим газом

Підозра падає на молоду гарно вбрану брюнетку

Видео дня

Злочинці завжди працюють за одним сценарієм. Молода гарно вбрала жінка з темним волоссям зупиняє таксі на вулиці і пропонує водієві добрі гроші. Навіть платить наперед. Іноді вона має супутника. Через кілька кілометрів пасажирка просить зупинитися, щоб купити цигарки, або їй "робиться зле". Після цього таксист непритомніє і приходить до тями через кільканадцять годин. Потерпілі вважають, що їх труять невідомим газом, який випускають у машині. Переважно грабіжники промишляють на околицях Києва, замовляють міжміські поїздки.

Я чув, за властивостями ця речовина подібна до клофеліну, — розповідає "ГПУ" З6-річний водій таксі Олександр Павлюк. Три місяці тому він поховав близького друга й колегу, на 10 років молодшого за нього. Молодий чоловік помер від інсульту через кілька днів після "газової атаки" у власній машині.

Якось всередині жовтня 26-річний Микола працював у нічну зміну. Близько півночі його таксі зупинила на вулиці Горького молода дівчина. Це була гарно вдягнена брюнетка з коротким волоссям. Жінка попросила підвезти її, Микола одразу погодився. Як згадують друзі, він любив допомогти гарненькій жінці, а заодно й поспілкуватися. А ця ще й запропонувала непогані гроші за невелику відстань. Але машина не проїхала й півкілометра, як пасажирка попросила водія зупинитися біля сигаретного кіоску. Жінка вийшла із салону, а таксист за кілька секунд втратив свідомість. Як це сталося, він сам не помітив.

Отямився Микола тільки об одинадцятій ранку наступного дня.

— Зрозуміло, що машину обчистили повністю. Забрали рацію, мобілку, магнітофон і всю виручку, — розповідає друг і колега потерпілого Олександр Павлюк, 36 років. — Що сталося минулої ночі, Коля пам'ятав погано. Коли отямився, у нього страшенно боліло все тіло, не міг поворухнути рукою. Але примусив себе їхати додому через пів-Києва. Зупинявся кожні п'ять кілометрів і якось доплентав. Подзвонив мені і ще одному другові. Ми приїхали, а там у нього вже дві бригади швидкої допомоги — у Колі підскочив тиск. Наступного дня батьки забрали його зі столиці.

Потерпілий таксист лежав у лікарні в Коростені. У нього стався інсульт. Колеги там провідували Миколу, який, здавалося, одужував.

— За кілька днів у нього мав бути день народження, і він збирався повернутися до Києва.

А наступного дня раптово помер.

Після смерті у крові та спинному мозку чоловіка знайшли невідому речовину. Ідентифікувати її медики не змогли, але встановили, що діє вона як клофелін.

— Клофелін використовують аферисти, щоб приспати людину. Якщо чайну ложку клофеліну змішати з горілкою і дати людині випити цієї суміші, вона через кілька секунд відключиться і прийде до тями тільки через 10-12 годин, — пояснює Олександр Павлюк. — Але цю суміш треба випити. Коля ж нічого не брав з рук своєї пасажирки, не їв і не пив. Ми припускаємо, що його отруїли газом.

На жаль, Микола — не єдиний таксист, якого отруїли.

— Я достеменно знаю щонайменше про два аналогічні напади. На щастя, водії оклигали, але їх стан був дуже важкий. Може, злочинці й не думали вбивати Колю, хотіли тільки пограбувати. Але вони не розрахували, що в людини може бути слабке серце, яке не витримає дії отрути, — розмірковує Олександр Павлюк.

У міліції, за словами таксиста, про аферистів знають. Але справу не розслідують, бо жоден із потерпілих водіїв не написав заяви. Тому цілком можливо, що зараз бандити продовжують діяти.

— У випадку з Колею батьки не хотіли, щоб тіло хлопця забирали на дослідження для визначення отрути. Інші водії просто не мають часу проходити численні перевірки медиків. Працюємо ж із ранку до ночі, — Павлюк пояснює, чому ніхто досі не звернувся в міліцію.

Натомість таксисти планують самотужки "вичислити" аферистів. Яким чином вони це зроблять, Олександр зі зрозумілих причин розповісти відмовився. Сказав тільки, що робитимуть це майже два десятки водіїв на своїх машинах.

— Таксисти дуже дружний народ, — пояснює Павлюк. — Якщо у когось трапляється халепа, водій вимовляє в рацію кодову фразу. І хвилин за п'ять з'їдеться машин сорок. Якось напали на одного хлопця на Подолі, то таксі перекрили всі вулиці. Аж даішники дивувалися. До речі, інспектори знають — якщо на великій швидкості містом мчить машина-таксі — таке буває вночі — значить, щось сталося. її не зупиняють. Так можна за 10 хвилин з одного кінця Києва в інший доїхати.

Павлюк запевняє, що паніки серед київських таксистів немає. Говорить про свою професію з гордістю, але врешті-решт визнає: ігнорувати небезпеку далі не можна.

- Я майже впевнений, що багато водіїв взагалі приховують напади на них, навіть від колег. Вони соромляться, що їх обдурюють пасажири, а тут ще й молода жінка. Особливо старші таксисти. Кожен думає, що лихо його машину обмине. Але може статися навпаки.

Марта ПОСТОЙ, «Газета по-українськи»

www.gpu-ua.info