newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Сьогодні Ющенко не став би Президентом. Тому що лідер - Янукович

Сьогодні Ющенко не став би Президентом. Тому що лідер - Янукович

За рік, що минув після виборів Президента України, електоральні симпатії українців дуже змінилися. Головна відмінність у настроях громадян – у симпатіях до політичних лідерів. Це засвідчило дослідження, яке провела Всеукраїнська соціологічна служба України.

12 січня соціологи оприлюднили результати дослідження на тему: «Соціально-політичні орієнтації та електоральні настрої населення України напередодні активної виборчої кампанії». Опитування проводилося з 20 грудня по 3 січня в усіх областях України та Києві. Для аналізу було використано 3957 анкет.

Здійснилася мрія Віктора Федоровича - він нарешті став «тому що лідер». Відповіді на питання: «Якби сьогодні відбувалися президентські вибори, за кого ви б проголосували», розподілилися таким чином: заЯнуковича віддали б голоси23,8% опитаних, за Віктора Ющенка – 17%, за Юлію Тимошенко – 15,6%, за Олександра Мороза – 8,2%, а Володимир Литвин набрав би 7,4%.

Видео дня

Серед партій та блоків, звичайно, теж лідирує партія Віктора Федоровича. За неї б проголосували 22,7%, за БЮТ – 15,7%, за НСНУ – 15,3%, за СПУ – 9,6%, за Блок Литвина - 8,8%.

Соціологів здивував той факт, що Наталя Вітренко випередила Анатолія Кінаха та Леоніда Кравчука, набравши 3,1%, в той час як зубри української політики відповідно 1,2 та 1,8%.

Опозицією українці вважають Партію регіонів – 52,5%, КПУ – 25,1%, ПСПУ – 24%, СДПУ(о) – 19,2%. 13,7% опитаних назвали опозиційним блоком БЮТ.