БЮТ нагадав Президенту, в які часи ми живемо

291
БЮТ нагадав Президенту, в які часи ми живемо

На прес-конференції в інформагентстві «Інтерфакс» заступник голови БЮТ Микола Томенко розповів про позицію партії щодо газового питання та відставки уряду.

«Багато політиків забули, що ми живемо в 2006 році з новою Конституцією і у фактично новій Україні. Тому вчорашнє рішення парламенту щодо відставки уряду є абсолютно конституційним. За рік свого правління Президент України Віктор Ющенко не вважав за необхідне користуватися своїми повноваженнями. Власне, за те, що уряд Тимошенко вимагав в нього особистих рішень, цей уряд і був відправлений у відставку. Тепер Президент по телефону погоджує бюджет, а також вирішує питання енергетичної безпеки. Натомість ми хотіли б, щоб Президент керував державою, а не передавав свої повноваження некомпетентним особам,» - сказав Томенко.

Томенко завив журналістам, що БЮТ робитиме все, щоб ця угода була відмінена, повідомляє кореспондент «Оглядача». «Зараз готуються документи про порушення кримінальної справи проти підписантів цієї угоди. Очевидно, вже завтра це звернення буде направлене до Генпрокуратури. Щодня ми будемо дізнаватися нові подробиці того, як непатріотично діяла українська сторона. Вчора в парламенті ми скористалися наслідками Помаранчевої революції, тому що за часів правління Кучми жодна опозиційна сила не мала доступу до підписаних міждержавних угод. А сьогодні у нас є така можливість, і ми вільно можемо оцінювати ці угоди», - підкреслив політик.

Томенко нагадав слова в.о. прем’єр-міністра Єханурова, який сказав, що завдяки відставці уряду зросте рейтинг «Нашої України». «Наш рейтинг нас не хвилює. Хай рейтинг БЮТу падає, головне для нас – щоб посадовці, які представляють Україну за кордоном, усвідомлювали свою відповідальність. Ми завжди виступали за те, щоб Президент був керівником країни, і ми хочемо, щоб Президент був присутній на кожному наступному засіданні уряду, і в межах повноважень, даних йому новою Конституцією, керував прийняттям рішень», відзначив Томенко, додавши, що поки не завершаться парламентські перегони, БЮТ не буде вимагати посад в цьому уряді.

«Нами готується запит до всіх телеканалів України з тим, щоб протягом трьох днів представники БЮТ могли спростувати неадекватну інформацію, яка була виголошена вчора певними урядовцями. Ми бажаємо, щоб прецедент нічного підписання угод був якщо не першим, але останнім. Я хочу відкрити вам таємницю: на річниці Майдану на зустрічі з Президентом я вимагав від нього під час виступу на святкуванні пообіцяти, що він розриває Меморандум з Януковичем, усі фальсифікатори будуть покарані і зніметься недоторканість народних депутатів. За це соратники Ющенка назвали мене «головним ворогом країни і Президента», оскільки без цього Меморандуму не буде країни.

Щодо рішень, прийнятих по газу, а також пропозицій всім громадянам України встановити пластикові вікна задня енергозбереження, ми вважаємо, що прем’єр-міністру треба відповідати за неправильно прийняті рішення і інновації. Для нас на відставці уряду історія не завершена. Історія з документами повинна продовжуватися, поки ця угода не буде скасована та поки між Україною та газопостачальниками не будуть викинуті посередники. Потрібно зрозуміти, що енергетична безпека – це політична безпека, а значить, політична незалежність. Посадовці, що продали національні інтереси, будуть відповідати вперше в історії України», - заявив Томенко.Також він пообіцяв від імені БЮТ у найближчі дні представити чіткі розрахунки по угоді, а також пропозиції щодо того, як слід вирішити газове питання. За словами Томенка, Україна не повинна своєю газовою магістраллю розплачуватися за недолугі угоди, підписані урядовцями. «Питання розірвання договору буде підняте у парламенті шляхом голосування за проект документу, підготовленого фракцією БЮТ, де є пункт про відкликання підписів. Якщо ж в парламенті ми не досягнемо успіху, то ми будемо змушені вирішити питання з угодою у судовому порядку», - заявив Томенко.