Тимошенко в усьому зізналася

Тимошенко в усьому зізналася

Юлія Тимошенко заявила, що фракція БЮТ голосувала за відставку Уряду Юрія Єханурова, оскільки вважає підписання газової угоди 4 січня зрадою національних інтересів України. “Ми вважаємо, що після підписання угоди зруйнована вся енергетична стабільність України, – підкреслила вона. - Підписанням цієї угоди знищені всі стратегічні угоди, які забезпечували Україну до 2010 року стабільними цінами на газ. Це народило щорічні втрати України на рівні 20 мільярдів гривень”.

Видео дня

Ціна 95 доларів за тисячу кубометрів газу, за прогнозами колишньої прем’єрки, «не протримається і кілька місяців, тому що немає ніяких стабільних гарантій».

Юлія Тимошенко назвала зрадою те, що «енергетична безпека України покладена на сумнівну, тіньову структуру “РосУкрЕнерго”, яка має повну монополію по забезпеченню України газом без будь-яких гарантій. Враховуючи, що статутний фонд “РосУкрЕнерго” складає 35 тисяч доларів».

Окремо лідерка БЮТ зазначила, що“угодою Україна дала гарантії Росії про ціну на транзит на 5 років, що значно нижче, ніж світова ціна, а у відповідь отримала сумнівну гарантію постачання газу по 95 доларів на півроку. Це не могло бути зроблено, якби не було приватної зацікавленості певних осіб, які стояли за цією угодою”, - підкреслила лідер БЮТ.

Тимошенко заявила, що її фракція надалі наполягатиме денонсувати газову угоду, підписану 4 січня. “Проект Постанови, яка у парламенті прийнята сьогодні за основу, передбачає відновлення старих угод між Росією і Україною, які давали на перспективу стабільну ціну на газ, – у цьому є вихід”, - вважає лідерка БЮТ. Вона назвала угоду, підписану 4 січня, незаконною: “Ми будемо робити все, щоб вона була скасована”.

“Україна має всі технічні можливості для того, щоб постачання газу з боку Російської Федерації припинено не було. Україна має всі умови, щоб згідно старих контрактів відбирати газ за тією ціною, яка передбачена міжнародними угодами”, - впевнена Тимошенко і додала: “Якщо Росія хоче в односторонньому порядку руйнувати угоди, то не Україні, а Росії доведеться іти в Стокгольмський суд”.

“Я переконана, що рано чи пізно всі незаконні угоди будуть скасовані і Україна отримає забезпечення газом за ціною, яка була передбачена до 1 січня 2010 року”, - сказала вона.

Відповідаючи на питання журналістів, лідер БЮТ підкреслила, що вона і досі хоче працювати у робочій парламентській групі з газових питань. Проте, на її думку, сьогодні треба домовлятися не з Росією, а з Узбекистаном, Киргизстаном та Казахстаном.