newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Наталя Лігачова: Приватні інтереси Пінчука мають бути відокремлені від загальнонаціонального телеефіру

174
Наталя Лігачова: Приватні інтереси Пінчука мають бути відокремлені від загальнонаціонального телеефіру

«ОБОЗРЕВАТЕЛЬ»

На телеканалі ICTV, що належить Віктору Пінчуку, продовжується трансляція мітингу на НЗФ у Нікополі. Годину тому цей мітинг транслювали на інших каналах Пінчука – «Новому» та «СТБ». «ОБОЗ» попросив керівника проекту «Телекритика» Наталю Лігачову прокоментувати цю ситуацію та відповісти на питання, чи не загрожують подібні трансляції свободі слова:

НЛ: Щодо свободи слова, то така трансляція її ніяким чином не попирає. Віктор Пінчук має право висловлювати своє бачення цих подій. Тут мова не про свободу слова, а про монополізацію ефіру одним власником, який використовує канали у власних інтересах. Причому, аудиторія цих каналів практично вся країна. Мова також іде про корпоративну етику тих журналістів, які беззастережно пускають це в ефір. Показують пряме включення подій, поданих з однієї точки зору, немає точки зору протилежної, нема точки зору людей, які живуть у Нікополі і працюють на НЗФ.

Видео дня

Іншим каналам також можна закинути те, що вони не ведуть самостійного розслідування цієї ситуації не з точки зору масштабних процесів, а з точки зору мешканців Нікополя.

Я сама з Нікополя, у мене там живе багато родичів, і частина з них навіть працюють на цьому заводі. Я можу сказати, що вони за повернення заводу державі, бо прибутки заводу витрачаються не на його розвиток та покращення добробуту працівників, а на збагачення власників і менеджерської верхівки. Звичайно, є й інші думки, але ні тих, ні інших ми не чуємо в ефірі.

«ОБОЗ»: Що робити в цій ситуації журналістам, які змушені пускати цю трансляцію в ефір?

НЛ: Журналісти повинні відмовлятися від таких трансляцій. Якщо ж технічні співробітники продовжують трансляцію, журналісти повинні виступати з заявами, акціями протесту. Я вважаю, що приватні інтереси власника каналу мають бути відокремлені від загальнонаціонального телеефіру.