УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Червоненко різко засудив бездієвість уряду та громади у зв`язку із побиттям студента синагоги Бродського

906
Червоненко різко засудив бездієвість уряду та громади у зв`язку із побиттям  студента синагоги Бродського

Студент університету „Ієшива” при Центральній синагозі Бродского був побитий у центрі Києва увечорі 28 серпня ц.р. Потерпілого госпіталізовано у лікарню з відкритою черепно-мозковою травмою та ушибом головного мозку.

Дізнавшись про цей інцидент Міністр транспорту та зв`язку України Євген Червоненко перервав свою відпустку і зустрічі з членами Інвестиційної ради при Мінтрансзв`язку та повертається до Києва.

Євген Червоненко висловив співчуття потерпілому та його рідним і запропонував надати потрібну медичну допомогу. За його словами, він дуже вдячний Президенту за адекватну та швидку реакцію на побиття єврейського хлопця.

Міністр, як член Уряду, дуже здивований, що подібної реакції не було від самого уряду та Прем`єр-міністра України. Тим більш, що мати Юлії Тимошенко – єврейка, а батько - вірмен. Саме вірмени та євреї історично зазнавали найбільшого геноциду.

Євген Червоненко сказав: „Хочу звернутися до свого друга та соратника по Майдану Юрія Луценка, щоб привернути його особисту увагу до цього безпрецедентного побиття з криками „Бєй жідов!” Це в 41-му році, після відмови есесівців, українські поліцаї розстрілювали мирне населення у Бабиному Яру. А сьогодні, після Помаранчевої революції, неприпустимо, коли міліція розцінює такий випадок як звичайне хуліганство.”

Міністр також різко негативно оцінив мовчання державних структур навколо антисемітської пропаганди, яку ведуть видання Міжрегіональної академії управління персоналом „Персонал” та Персонал+”, та висловив здивування, що ці видання вільно продають біля Головпоштамту у Києві. За його словами, саме таке потурання проявам ксенофобії призводить до випадків фізичної розправи над представниками національних меншин.

На думку міністра, відповідні органи повинні проаналізувати діяльність цих видань та вжити необхідних заходів. Адже на антисемітську діяльність МАУП вже неодноразово звертали увагу українські та міжнародні організації.

Він нагадав, що два роки тому повернув золоту медаль „За ефективне управління”, якою був нагороджений МАУП, мотивуючи це незгодою з її антисемітською діяльністю.

Євген Червоненко також заявив: „Хочу нагадати, що подібних огидних випадків побиття євреїв не було ніколи в незалежній Україні. І це є індикатором, який показує наскількі готове суспільство бути членом цивілізованої світової спільноти.”

Він закликав політиків, які досі зберігають мовчання, не намагатися використати цей випадок в інтересах підняття власної популярності, спекулюючи історичними антисемітськими настроями, а згадати, що Україна завжди була і залишається інтернаціональною країною.

Євген Червоненко також заявив: „Як віце-президент Євро-Азійського Єврейського Конгресу (департаменту Всесвітнього Єврейського Конгресу) я закликаю всю українську єврейську спільноту, у тому числі Всеукраїнський Єврейський Конгрес та Об`єднану єврейську громаду України, засудити та не вибачати подібних проявів антисемітизму. Адже у передвоєнній Німеччині найстрашніший злочин проти людства також починався з мовчання.”

Міністр Червоненко завірив керівництво громадських єврейських об`єднань та багаточисленних іноземних інвесторів, що цей позорний випадок із побиттям єврея є виключенням і в подальшому подібне в Україні допускатися не буде. Зокрема, він повідомив, що йому вже телефонував Марк Левін, який очолює одну з найвпливовіших у світі єврейських організацій – Американський національний комітет захисту євреїв колишнього Радянського Союзу, а також інші керівники Всесвітнього Єврейського Конгресу.

Звертаючись до українських ЗМІ, Євген Червоненко попросив не замовчувати цей інцидент та проявити більшу принциповість, ніж під час висвітлення скандалу з авто і телефоном сина Президента.

Крім того, Міністр закликав посольства іноземних держав в Україні відмовляти у візах всім, хто помічений у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. „На Заході, - сказав він: людина, помічена у роздмухуванні міжнаціональних конфліктів, автоматично стає ізгоєм”.

Нагадаємо, сьогодні Центр суспільних зв`язків МВС України повідомив, що міліція затримала трьох зловмисників, яких підозрюють у скоєнні нападу на студента єврейського університету "Ієшива" в Києві. У МВС вважають, що даних, які свідчать про скоєння злочину на міжнаціональному підгрунті або про його антисемітську чи ксенофобську спрямованість на даний час немає.

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗКУ УКРАЇНИ