newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко, Тимошенко і святий дух Майдану утворили святу Трійцю – експерт

195
Ющенко, Тимошенко і святий дух Майдану утворили святу Трійцю – експерт

В Україні утворюється культ декількох політиків, а також культ Майдану. У цивілізованих суспільствах давно виробилася боротьба з культами, а український народ продовжує тіщити себе ілюзіями щодо політиків. Про небезпеку культів, а також про те, чому не можна допустити „бронзовіння” політиків, розповів газеті „День” Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАНУ:

Видео дня

„У нас сьогодні формується не один культ. Культ сьогодні — плюралістичний. Це й відрізняє сучасну ситуацію від тієї, що складалася за часів Радянського Союзу. Головний культ на цей момент — Майдан. Ним клянуться і заклинають. Це таке собі абсолютне добро або зло. Деяка «святість» спостерігається й відносно Президента — критикують кого завгодно, але не його. Ознаки «небесної природи» певною мірою присутні й у прем'єр-міністра. Створюється своєрідна «свята Трійця зі святим духом Майданом».

Боротьба з культами в цивілізованих суспільствах уже давно виробилася — іронізують стосовно себе, не сміються над своїми попередниками та не вважають, що одна подія може докорінно перевернути світ. Але я думаю, що такий культ, який ми можемо спостерігати зараз в Україні, не дуже довго протримається, адже багато в чому це наслідок сформованих під час зміни влади надій і очікувань. Було б добре, якби у влади та у ЗМІ було більше гумору.

У більшості людей існує ілюзія, що є влада, яка хоче зашкодити народу, а є та, яка робить усе для народу. Але влада не думає про те, хоче вона принести шкоду чи добро. Вона стурбована тільки тим, як самовідтворитися, зберегтися. А для цього є два способи: або досягнення успіху в різних сферах життя суспільства, або культивування любові та страху в населення. Кожна влада обирає свій шлях. Але певний контроль над владою необхідний: ті країни, які встановили цей контроль, не дають владі самовідтворитися свинським способом. А в нас такого контролю, на жаль, ще немає.”