newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Президент України прибув до Японії з офіційним візитом

180
Президент України прибув до Японії з офіційним візитом

Президент України Віктор Ющенко прибув до Японії з офіційним візитом.

Видео дня

У інтерв’ю японським журналістам, коментуючи головну мету свого візиту до Японії, Президент України підкреслив, що хоче, аби Японія відкрила для себе Україну.

Глава Української держави зазначив, що нинішній обсяг товарообігу між Україною та Японією – «не та цифра, якою варто пишатися» і є свідченням того, що країни недостатньо знають одна одну. На думку Президента, на уряди обох держав, їх міністерства ще чекає «велика робота» з активізації українсько-японських двосторонніх відносин. Саме для налагодження двостороннього діалогу Україна прийняла рішення про скасування візового режиму для громадян Японії, підкреслив В. Ющенко.

«Ми відкрили Україну і українські кордони, щоб японські бізнесмени, туристи, журналісти, науковці, діячі культури були нашими гостями. Я переконаний, що кожний японець, який на власні очі побачить Україну, відчує її унікальні можливості», – сказав В. Ющенко.

Президент України наголосив, що тема активізації економічної співпраці, зокрема, щодо залучення інвестицій буде однією з пріоритетних під час його зустрічей з керівництвом Японії та представниками японських ділових кіл. Глава Української держави висловив переконання, що Україна з її унікальними можливостями, зокрема, в галузях сільського господарства, високих технологій – літако-, ракето- та супутникобудування тощо – і Японія з її технічним та економічним потенціалом можуть бути цікавими одна одній. Отже, головною темою переговорів має стати питання, як поєднати ці інтереси, додав В. Ющенко.

«Контакти на найвищому рівні мають сприяти активізації двосторонніх відносин між Україною та Японією і підвищенню їх статусу», – сказав Президент.

В. Ющенко також відзначив великий інтерес до Японії, який зараз є в Україні, не тільки з точки зору економічної співпраці та залучення інвестицій. Крім того, сказав він, українці сприймають Японію як «країну з унікальною історією, глибокими культурними традиціями».

«Є бажання глибше зрозуміти одне одного», – зазначив Президент, згадавши про пожвавлення інтересу в Україні до японських літератури, мистецтва, культури загалом. Він додав, що українська влада також готова сприяти посиленню українсько-японських гуманітарних контактів.

Президент України також сьогодні взяв участь у церемонії підписання «Протоколу між холдінгом «Укрпромінвест» і корпораціями «Isuzu» і «Sojitz» про створення спільного підприємства по експорту автобусів «Богдан» і вантажних автомобілів, вироблених в Україні».

З української сторони документ підписав президент концерну «Богдан» Олег Свинарчук, з японської – президент «Isuzu» Ю. Ідо та віце-президент «Sojitz».

http://www.president.gov.ua/