newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Богословська вдарила у вічевий дзвін

Богословська вдарила у вічевий дзвін

Інна Богословська, другий номер у передвиборчому списку «озимих», що так і не проросли в парламенті, давно не світилася на політичному небосхилі. Останній раз вона голосно нагадала про себе, коли з шумом гупнула дверима в уряді Януковича. Тодішня голова державного комітету з питань підприємництва заявила, що не може працювати, допоки в уряді панує «азаровщина». Буквально напередодні, так само пішов з уряду ще один «озимий» - міністр економіки Валерій Хорошковський, той був проти вступу в ЄЕП. З тих пір пташенята гнізда Пінчука розлетілися в різні сторони. Є щоправда й протилежні чутки, подейкують, що вони знову можуть об’єднатися на виборах 2006 року під крилом конституційно-демократичної партії Інни Германівни, партійці якої звуть себе «кадетами».

Однак поки що ці чутки не підтверджуються – на сцені столичного Палацу спорту, де відбувалося «багатолюдне віче», Богословська - голова громадської організації «Віче України» - з’явилася без Хорошковського. Віче вже було проведене в більшості великих міст України,  надійшла черга й до Києва. Завдяки потужній рекламній кампанія, а також автобусам з регіонів в Палаці Спорту зібралося близько 3 тисячі осіб. Щоправда більшість присутніх так до кінця не зрозуміла навіщо вони тут.

Видео дня

Один поет вважав, що якщо зірки світять, значить це комусь потрібно. А в Україні будь-яка сільська тітка впевнена, що якщо політик раптом вилазить на сцену, то це означає, що скоро вибори. Тож, як тільки Богословська закінчила своє вступне слово, перше ж питання до неї було: чи стане «віче» партією й чи піде на вибори. Дядько, котрий запитав, звісно просто не знав, що одна партія у Богословської вже є, тож він так нічого й не зрозумів після відповіді Богословської, що «віче» партією не стане, а лише буде делегувати людей у партії й у владу.

Звісно політик таких амбіцій, як Інна Богословська, не може пропустити вибори, інше питання, в якій якості вона візьме в них участь. Чи зможе вона піти окремо? Реклама КОПів  свого часу влетіла в копієчку, Богословська, мабуть, ще й борги віддавала за найбільш марнотратну кампанію виборів 2002. Адже суму, яка рівнялася її особистому річному прибутку (Богословська хвалилася, що в 2002 році написала в декларації 200 тисяч гривень), російські політтехнологи певно тринькали за тиждень. Що зараз в кишені у Богословської, важко сказа; грошенята точно водяться хіба що у Хорошковського, який не так давно продав свою долю в Укрсоцбанку за хорошу шестизначну суму. Однак останнім часом Валерій веде себе так скромно, що закрадаються сумніви, чи не перестала його цікавити політика.

Тож нинішній вихід Богословської на люди очевидно варто сприймати, як особисту презентацію, меседж: красива розумна жінка готова прикрасити виборчий список. Очевидно на таких розумниць на виборах 2006 буде попит. Юлія Тимошенко зробила прекрасну рекламу жінкам такого типу. І якщо вони перед виборами не будуть прикрашати перші п’ятірки передвиборчих списків, це означає, що наші відомі політики нічого не розуміють в передвиборчому піарі.

Проблема лише в тому, що розумних й красивих жінок в політиці на пальцях порахувати. Богословська – один… А далі? В столиці більше немає! Може, пошукати по регіонах? От, наприклад, в Луганській області є депутатка облради зі звучним прізвищем Королевська, як дві каплі води нагадує Тимошенко в молодості – гладко зачесане волосся, білосніжні комірці, дзвінкий владний голос й кришталевий сміх. Чоловіки-політики перед нею аж сіпаються. Коли нарешті Партія регіонів витягне її на люди?

Однак повернемось до Богословської. Вона з’явилася на сцені не з пустими руками, а презентувала книгу – «План розвитку України», в якому, за її словами, викладені думки 30 тисяч людей, з якими спілкувалися на регіональних віче.

Щоправда мало віриться, що за два роки організатори змогли вислухати думки 30 тисяч чоловік, бо спілкування з народом у столиці не вийшло. Своїми запитаннями й коментарями зал так рознервував організаторів, що ті встановили ліміт – не більше трьох запитань після кожного виступу.

Один мужик зауважив, що ніякий це не план, бо в плані повинні бути конкретні дати виконання, інша жіночка заявила, що Богословська дилетант, бо вона єдина в країні, хто двадцять років пише плани розвитку країни. Один молодик заявив: «У мене є креслення космічних кораблів. Кому треба, звертайтесь!». Однак найбільше проблем було з жіночкою, яка в один момент зруйнувала всю піраміду чітко вибудованої національної ідеї від пані Богословської: «Україна – це я!». «Я не хочу щоб Україна була такою, як я, - заявила тремтячим голосом літня жінка з залу. - Життя прожила, а влаштуватися, як слід, не змогла…» Тут навіть організатори розгубились, а всі раптом забули про шоу й з повагою подивились в бік людини…

Що ж такого запропонувала Богословська в плані розвитку України? Він мало чим відрізнявся від розширеної передвиборчої програму будь-якої ліберально-демократичної політичної сили. З таким планом можна йти в більшість передвиборчих списків. Ось, наприклад, яку мову Богословська пропонує зробити державною? Звичайно, українську! Вам мало? Тоді читайте другий пункт: «російська мова повинна отримати статус офіційної». Не подумайте лише, що це реверанс в бік Москви й східноукраїнського електорату, спочатку прочитайте пункт третій, де другою офіційною мовою, обов’язковою для вивчення з трирічного віку, називається англійська.

Крім Інни Богословської на віче виступали й інші відомі загалу люди, наприклад, дипломат Олександр Чалий, який звільнився з МЗС, коли українська зовнішня політика розтягнулася в шпагаті між заявою Марчука про вступ в НАТО й гарантіями Кучми про вступ в ЄЕП. Він розповідав про позицію активного нейтралітету, що в імперію нам не треба, а в ЄС нас не беруть. «Раніше нам казали, що у нас немає демократії й поганий президент, а тепер у нас є демократія й дуже хороший президент, однак йому обіцяють в Брюсселі ще менше», - скаржився Чалий, який за основним місцем роботи пов’язаний із знаним у Донбасі та поза його межами бізнесменом Гайдуком.

Політолог Вадим Карастов в свою чергу намагався змалювати місцезнаходження громадської організації Богословської й всіх, хто з нею на політичній системі координат. «Стара влада так і не стала новою опозицією. Опозиціонерами не стають з такою репутацією, поведінкою й стоянням ступором перед камерами. Опозиція народиться з помаранчевого середовища. Влада проводить політику задобрювання бідного Сходу. Середній клас, середній бізнес, який привів цих людей до влади, знову залишився збоку», - розповів Карасьов, й стало зрозуміло, що усіма політсилами, які будуть декларувати підтримку середнього бізнесу, їм по дорозі. А таких знову таки більшість…

До речі, на свою презентацію в Палаці спорту Інна Богословська не пошкодувала грошей. Все було організовано зі смаком. Музиканти били в барабани, закликаючи на віче, над народом літали біло-блакитні кульки, й на закінчення Богословська запросила всіх на концерт культового сербського композитора Бреговича. Можна лише уявити, скільки їй коштувало організувати цей його виступ… Може, й справді «кадети» підуть на вибори окремо?