newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Якби в Росії на Красній площі зібрався Майдан – «не встигали б трупи виносити», 14 июня 2005

Якби в Росії на Красній площі зібрався Майдан – «не встигали б трупи виносити», 14 июня 2005

Саме Митрофанов, бойовий помічник Жиріновського, в Держдумі заявив, що має відеоплівку, на якій міністр транспорту України Євген Червоненко нібито одержував 3 млн доларів за призначення “потрібної людини” началь­ником Одеського порту і був затриманий представниками СБУ. Митрофанов заявив, що “за прямою вказівкою Ющен­ка Червоненка відпустили, а зняли з посади заступника голови СБУ генерала Скибинецького”. Після цього скандалу відбулася зустріч Митрофанова та Червоненка... Попрощалися вони вже друзями. Митрофанов вибачився.

– Як так вийшло, що ви оббрехали Червоненка?

– Я ще раз заявляю, що мені касета була передана людь­ми з України, які працювали швидше за все на Януковича. Вони боялися за життя генерала Скибинецького. Озвучивши цю інформацію в Держдумі, я врятував йому життя. Після Кравченка і Кирпи він був би третім самогубцем.

– Лідер партії “Родіна” Дмитро Рогозін заявив, що створить філію своєї партії в Україні, піде на вибори і візьме реванш над націоналістами?

Видео дня

– Рогозін хоче сподобатися Кремлю і йде шляхом авантюр. Він намагається зайняти нішу раннього Жиріновського. Але тоді була інша епоха – час розвалу СРСР. Україна – незалежна держава. І нема чого з російськими уставами в чужу країну пхатися. Рогозін вважає, що електорат Януковича, – люди, які сплять і бачать, як об’єднатися з Росією. Але думаю, що “під Москву” ніхто сьогодні лягати не хоче: “наїлися” централізації й імперських амбіцій у часи СРСР. Несхожість України на Росію засвідчує Майдан – cтільки часу стільки людей там підтримували Ющенка. Жодної бійки, жодної смерті. Я уявляю, якби в Росії була б така “Крас­ная площа”. Тут би не встигали трупи виносити.

– В Україні бояться того, що в Росії президентом може стати шовініст Рогозін – натхненник захоплення Тузли.

– Не стане Рогозін президентом Росії. У нього немає свіжих ідей, свого виборця. Це політична фігура, цілком зроблена Кремлем, а його партія працює на кремлівські гроші.

– А ЛДПР змогла б стільки людей вивести в Москві?

– Ні, і жодна російська партія також. Хіба що проурядова “Єдина Росія”, використовуючи адмінресурс. За гроші можна вивести кого хочеш, але того політичного драйву, як це було в Україні, у Росії ніколи не буде. Українці – жителі півдня, у них інший темперамент. Україна – це не Росія.

– У партії ЛДПР є програма співпраці з Україною, якщо ви прийдете до влади в Росії?

– В Україні теж багато ліберальних демократів. Ми вважаємо, що і Україна, і Росія повинні вступити в ЄС, ВТО і добре співпрацювати між собою без конфронтації.

– “Газпром” хоче втричі підняти ціни для України.

– “Газпром” і всередині Росії збирається робити те ж. І це нас лякає. “Газпром” має серйозні проблеми – 32 млрд кредитів. При цьому вони купили ще газету “Известия”. “Газпром” – це міністерство радянське, влада розмахує “Газпромом”, коли треба Україну змусити поважати Кремль. Я не думаю, що ціни на газ будуть підвищені вибірково для України. У Києва є потужний важіль впливу “на гарячих російських хлопців” – величезна газова транспортна інфраструктура. Якщо Росія підніме ціну на газ, то Україна підніме ціну на транзит газу в Європу. А Росія сьогодні сидить “на газовій і нафтовій голці”. Москві ніяк не можна без газових і нафтових доларів.

Анатолій САВЧЕНКО, Москва, спеціально для “Аргумент Влади”, www.argument-ua.com