newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Віктор Ющенко відзначив чудову атмосферу під час відкриття року України в Польщі

189
Віктор Ющенко відзначив чудову атмосферу під час відкриття року України в Польщі

Президент України Віктор Ющенко відзначив чудову атмосферу на політичному, дипломатичному, громадському рівнях, в якій розпочинається сьогодні Рік України у Польщі. Україна надзвичайно цінує такий режим відносин, сказав український лідер сьогодні після зустрічі з Президентом Польщі Александром Квасьнєвським на спільній прес-конференції.

Видео дня

“Ми хочемо передати мистецтво, традиції, культуру України, ми хочемо, щоб поляки краще зрозуміли українців”, - наголосив Віктор Ющенко, коментуючи мету проведення Року України у Польщі. Він нагадав, що минулий рік ознаменувався аналогічним проектом в Україні. Під час Року Польщі в Україні українські громадяни дізналися більше про ті традиції, "які роблять поляків поляками". Віктор Ющенко також поінформував журналістів про основні питання, які було піднято під час його переговорів із польським колегою та зустрічі делегацій двох країн.

Зокрема, український Президент привітав ініціативу польської сторони щодо відновлення роботи Консультаційного комітету України та Польщі, відзначив важливість проведення українсько-польського бізнес-форуму в Гданську, а також участь польських підприємців у наступному бізнес-форумі, так званому міні-Давосі, в Україні.

Віктор Ющенко повідомив, що на зустрічі з польськими урядовцями порушувалися питання спільних дій двох країн щодо посилення інтеграційного курсу України. Зокрема, українська сторона запропонувала на виконання Плану дій Україна - ЄС, підписаного у лютому, розробити двосторонній план дій з реалізації енергетичних проектів, питань пом’якшення візового режиму, надання Україні статусу країни з ринковою економікою та сприяння її вступу до СОТ. Віктор Ющенко також повідомив, що звернувся до польської сторони з пропозицією підтримати в Європейській комісії ініціативу щодо пом’якшення з боку ЄС візового режиму для України, зокрема, для українського студентства, митців, журналістів, бізнесменів. Сторони обговорили також заходи з урегулювання проблем на українсько-польському кордоні.

Віктор Ющенко також підкреслив, що Україна пам’ятає все, що зробила польська сторона й особисто Александер Квасьнєвський для врегулювання політичної кризи в Україні восени минулого року. Він переконаний, що дві країни показали приклад того, як можна врегульовувати у третьому тисячолітті найскладніші питання не лише історії, але й сьогодення. Польський лідер Александр Квасьнєвський повідомив, що для нього було великою честю, а також важливою віхою його політичної кар’єри, зробити внесок польської сторони в ефективне вирішення політичної кризи в Україні.

http://www.kmu.gov.ua/