newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

МЗС звинуватило командування ЧФ Росії в політичному манупулюванні

222
МЗС звинуватило  командування ЧФ Росії в політичному манупулюванні

Міністерство закордонних справ України вважає, що командування Чорноморського флоту Російської Федерації замість того, щоб публічно визнати протиправність і незаконність практики здачі державного майна України в суборенду комерційним структурам, вдалося до відкритого політичного маніпулювання.

Видео дня

Так керівник прес-служби МЗС України Василь ФІЛІПЧУК прокоментував останні заяви керівництва Чорноморського флоту Російської Федерації про припинення практики суборенди, передає УНІАН.

МЗС України нагадує, що соціально-політична ситуація в Україні та її регіонах, а тим більше "дії української влади", не є сферою компетенції командування Чорноморського флоту РФ та його військових формувань, тому заяви прес-служби Чорноморського флоту РФ перевищують права і повноваження командування ЧФ РФ, визначені відповідними базовими угодами, й є неприйнятними.

В.ФІЛІПЧУК сподівається, що запізніле рішення російської сторони припинити порушення взятих на себе зобов'язань "матиме загальний, а не вибірковий характер", а заборона практики нецільового використання державного майна України, наданого в тимчасове користування ЧФ РФ, торкнеться і нерухомості, переданої так званому Чорноморському філіалу Московського державного університету.

МЗС України звертає увагу, що інформація, поширена прес-службою Чорноморського флоту РФ, "не містить відомостей про прибутки, незаконно одержані командуванням ЧФ РФ внаслідок майже 9-річного періоду нецільового використання державного майна України в комерційних цілях".

Як відомо, 26 грудня прес-служба Чорноморського флоту РФ розповсюдила заяву, де йшлося: "ЧФ РФ раніше знаходив можливість застосування суборенди об'єктів флоту для розвитку сфери послуг, внаслідок чого тільки до бюджету Севастополя надходило $600 тис. податків щороку й була забезпечена зайнятість більше 1,5 тис. громадян України. Не знайшовши взаєморозуміння українських партнерів, ЧФ за рішенням міністра оборони Росії припиняє з 2006 року практику застосування суборенди, про що наперед були повідомлені всі підприємці. При цьому ЧФ не може нести відповідальність за дії української влади. Розділяючи переживання суборендарів у Севастополі та Криму й шкодуючи з приводу позиції української сторони, командування ЧФ сподівається на розуміння підприємцями мотивів цього вимушеного рішення".