newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

20 хвилин 06 секунд триватиме новорічний феєрверк у Києві

168
20 хвилин 06 секунд триватиме новорічний феєрверк у Києві

А в нас усі ялинки — помаранчеві, — усміхається 52-річний Микола Барабуля з відділу культури Кіровоградської міської держадміністрації. — Розумієте, у нашому регіоні в землі поклади урану, тому ялинки зовсім не ростуть. Через кілька років стають помаранчевими, а тоді всихають. Свою новорічну зелену красуню ми аж із Києва замовляли".

Видео дня

Ялинка в Кіровограді збірна: це коли металевий каркас заповнюють гілками або ж невеличкими деревами. Цього року вона сягає 15,5 метрів. Однак у новорічну ніч жодних святкувань біля неї не проводитимуть: нема грошей.

Не те що, наприклад, у Дніпропетровську, їм ялинка дісталася безкоштовно: 13-метрову зелену красуню привезли з прикарпатської Яремчі — за програмою "Схід-Захід". На радощах міська влада в новорічну ніч влаштовує театральне дійство з ярмарками.

Прискіпливо трудилися над встановленням центральної ялинки у Житомирі. Не дивно: попередня тут завалилася просто під час свят — 9 січня. На щастя, обійшлося без жертв. А депутати міської ради на екстреному засіданні виділили гроші з бюджету на штучну ялинку та спеціальний каркас для неї.

Але зараз на центральній площі Житомира, як і торік, височіє 18-метрова справжня ялинка. Що зробили, аби вона знову не впала, у міськраді не пояснили. "Укріпили, укріпили", — єдине, що пробурмотіла в слухавку секретарка.

Падала ялинка й у Сімферополі, щоправда, багато років тому. Відтоді кримську новорічну красуню збирають на металевому каркасі. Вона сягає лише 10-12 метрів і є чи не найнижчою серед міст України.

Незрозуміло, звідки взялася 19-метрова ялинка в центрі Ужгорода. У прес-службі міськради "ГІГУ" розповіли, що її зрізали в одному з приватних дворів. Господарям вона заважала, тому вбили двох зайців одразу: місту — свято, людям — радість. Однак Володимир Фленко, 45 років, з управління культури переконував, що центральна ялинка, а точніше смерека, приїхала з Карпат, де довго росла в екологічно чистій зоні.

А от у Івано-Франківську вже п'ять років ялинку не встановлюють. Тут просто прикрашають чотири зелені красуні, що ростуть на головній площі міста.

У західних областях майже повсюдно встановлюють живі ялинки. Натомість у решті регіонів переважають "збірні". Загалом середня висота новорічних красунь по Україні коливається в межах 20 метрів. Найвища зазвичай у столиці. Цього року головна ялинка країни сягає 40 метрів заввишки. Для її виготовлення використали 300 дерев. Закупили нові іграшки й ілюмінацію. Концертна програма закінчиться аж о 2-й ночі 1 січня. А святковий феєрверк триватиме 20 хвилин 06 секунд: за задумом організаторів, це символізуватиме новий 2006 рік.

У скільки обійшлася зелена красуня, у столичній держадміністрації замовчують. Зрештою, як і місцева влада в більшості обласних центрів. Хоч не завжди. Наприклад, вдалося дізнатися, що за 27-метрову ялинку в Чернівцях заплатили 250 грн., а за 20-метрову у Львові — 750. У Луцьку на головну ялинку виділили 3000 грн., а в Тернополі — 1600.

Наталка МАКОГОН, «Газета по-українськи»

http://www.gpu-ua.info