Національний художній музей Шевченка можуть закрити

168
Національний художній музей Шевченка можуть закрити

У цьому переконаний колишній директор установи Сергій Гальченко. Каже: музейні фонди занапастить новопризначене керівництво музею. Тому рятувати мистецькі шедеври готовий навіть у судовому порядку.

Видео дня

Національний музей Тараса Шевченка не працює вже 2 роки - ремонт. Відкриття чекали у серпні. Не дочекалися. Замість нової експозиції днями в музеї з'явилося нове керівництво. Колишній директор з таким рішенням Мінкульту не погоджується. А своєму наступнику докоряє непрофесійністю. Сергій Гальченко переконаний: шевченківські фонди розтягнуть у різні музеї, а інститут шевченкознавства - зникне.

Сергій Гальченко, колишній директор Національного музею Тараса Шевченка:

- Музей не працює. Він уже фактично зник. Залишились лише кілька експозицій, які благополучно переїдуть куди-небуть в Мистецький арсенал або в Канів на Чернечу гору.

Перепало від музейників і президентові Ющенку. Кажуть: ще в березні на оновлення екпозиції обіцяв виділити мільйон гривень. Однак коштів вони так і не дочекалися. Зрештою, як і відповіді на кілька відкритих листів, де висловлено недовіру новому директору музею Наталії Клименко. Незадоволену групу музейних працівників підтримує народний депутат від СПУ, член консультативної ради з питань музею Шевченка Іван Бокій.

Іван Бокій, народний депутат:

- В концепції Гальченка було реформування музею. Змінити його на рівні музейництва Росії радянської, ще коли цим займались ентузіасти. Однак в колективі я розумію був спротив.

Чинне керівництво музею звинувачення опонентів на свою адресу відкидає. Новий директор Наталія Клименко переконана: у тому, що нову екпозицію досі не відкрито, винен її попередник. І пояснює: офіційно Гальченко завершив ремонт ще у грудні минулого року. А фактично він триває - тут і досі не змамінено ні стару вентиляційну систему, ні сигназацію, ні вікна.

Наталія Клименко, директор Національного музею Тараса Шевченка:

- Ремонтні роботи, розпочаті Гальченком у липні 2004 року, у грудні того ж року були закриті на суму 4 мільйони 276 тисяч гривень. Це пвідтверджують акти КРУ, яка провела обстеження цих питань і надала нам ці документи. Коли ми з'ясуємо ряд питань із цим ремонтом, багато темних питань і нез'ясованих будуть з'ясовані.

Чим закінчиться конфлікт між колишнім і теперішнім керівництвом музею Тараса Шевченка - сказати важко. Сергій Кальченко готує нові листи до Президента. У музеї ж розбираються з незавершеним капремонтом. І запрошують замість оновленої експозиції шевченкових творів відвідати виставку сучасника і друга Кобзаря Василя Штенберга.