newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Помаранчеві колони підтягаються до центру Києва

375
Помаранчеві колони підтягаються до центру Києва

Колони прихильників лідера української опозиції Віктора Ющенка підтягаються до центру Києва - на Хрещатик і Майдан Незалежності - на мітинг протесту проти фальсифікації, як стверджує штаб опозиції, результатів голосування в другому турі президентських виборів.

Видео дня

Біля Центрального універмагу Хрещатик перекрила барикада з лавок, яку охороняють людьми в помаранчевих, - колір опозиції - куртках і з прапорами в руках. На всю округу чутні скандовані гасла на підтримку Ющенка. По заклику штабу опозиції багато жителів столиці не вийшли на роботу, припинилися заняття у вузах. "Сьогодні вирішальний для України день, - заявив близький соратник лідера опозиції Юлія Тимошенко. - Верховна Рада - єдиний зараз легітимний орган влади - повинна побачити, що народ вимагає справедливості й чесності. Парламент зобов'язаний ухвалити рішення про недовіру ЦВК, щоб захистити результати виборів". Тимошенко призвала киян "відкласти сьогодні всі справи, кинути роботу і навчання й прийти до будівлі Верховної Ради".

Напередодні на мітингу опозиції було оголошено "про загальну мобілізацію Києва". Штаб Ющенка призвав своїх прихильників у всіх регіонах країни прибути на підмогу киянам і "боротися за Україну до кінця". Правоохоронні органи не перешкоджають збору громадян у центрі міста. За повідомленням "5 каналу", на автотрасах і при в'їзді в столицю у тих, що приїжджають з провінції, виникають проблеми з міліцією, що намагається не пропустити їх до Києва.