УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Україні хочуть дозволити дітям без щеплень ходити в дитсадки

246
В Україні хочуть дозволити дітям без щеплень ходити в дитсадки

Верховна Рада України має намір запровадити сертифікат профілактичних щеплень. За законопроект у першому читанні про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту населення від інфекційних захворювань проголосували 326 народних депутатів з 381, зареєстрованого у залі.

Видео дня

Законопроект пропонує внести зміни та доповнення до закону України про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення та про захист населення від інфекційних захворювань. Зокрема, запропоновано делегувати повноваження про затвердження переліку та порядку проведення щеплень центральному органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Законопроект пропонує запровадити сертифікат профілактичних щеплень як документ встановленого зразка, в якому мають бути відображені відомості про проведення профілактичних щеплень чи відмови від них, наявності медичних протипоказань, реакцій після вакцинування або ускладнення. Документ пропонує забезпечити щорічний перегляд календаря профілактичних щеплень з урахуванням епідемічної ситуації в Україні і в світі.

Крім того, законопроект пропонує скасувати вимоги чинної норми ст. 15 Закону України про захист населення від інфекційних хвороб, що стосується заборони відвідування навчальних закладів дітьми, які не отримали профілактичних щеплень. Замість цієї норми запропоноване тимчасове обмеження відвідування на період неблагополучної епідемічної ситуації.