Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Україна помирає...

607Читать материал на украинском

Україна помирає.

Це слова одного відомого українського блогера, ім'я його я не назву, але охочим можу скинути ссилку в коментарі. Про що пише? Про смерть другої української республіки, яка появилась в 1991 році. Аргументів в нього достатньо, одним з головних винуватців занепаду держави, він називає нас з вами. Чому? Давайте аналізувати разом!

Говорити тут від його імені та спираючись на його думки було б недоречно. Чому? Можуть бути неточності, проблеми розуміння, я буду говорити виключно від себе, іноді опираючись і на його думки.

Ми зараз дуже любимо критикувати Московію і говорити як там все погано. Та насправді ми, або більшість з нас ще не вийшли з тіні великого брата і не навчились жити як окрема держава. Дехто ще не може зрозуміти що на нас напала Росія, триває війна. Наші головні проблеми:

1. Ми не навчились розуміти політику, політика і політики для нас, це корупціонери та олігархи.

2. Ми живемо по принципу моя хата з краю, мій голос нічого не вирішує.

3. Ми звикли що хтось там керує, а ми нічого не вирішуємо.

4. Ми розчарувалися і не хочемо розуміти ті процеси які тривають в державі.

5. Ми віримо що прийде месія і врятує нас, побудує Україну, Ющенко чи Саакашвілі.

Цього не буде. Давайте для прикладу розглянемо життя древніх греків, які жили дві з половиною тисячі років назад, в полісі Афін. Дехто може сказати що то давно минулі часи, та на думку сучасних Європейських інтелектуалів, поліси-наше майбутнє.

Кожен Афінянин який народився в рідному місті, батьки якого теж народилися в Афінах мав право голосу. Кожен Афінянин брав участь в політичному житті країни, він вважав політику головною справою свого життя. Не важливо чи то торговець, чи коваль, чи бідний житель. Кожен з них вів активне політичне життя. Житель полісу вважав політику головною справою життя. Чому? Як ви гадаєте? Насамперед це турбота про себе, про свій доброустрій. Розуміння того щоб не дати можливості прийти до влади поганим формам правління. Афінянин не брав участь у прямому керуванні державою, але урядував в різних державних установах.

Другий важливий тезис. Жителі Афін, люди які беруть участь в політиці, мають постійно вчитися. Змалку батьки шукають їм вчителів. Освіта тут не етап в житті, а постійний процес. Я говорю не про всіх жителів, невігласи й тоді були, а про розумних і освічених людей. Саме в потребі і як інтелектуальне життя, виникають філософські школи. Школи Аристотеля, Платона нерозривно зв'язані з політикою.

Україна помирає, ця політична система доживає останні місяці. Виникає питання, а що дальше? Відомий блогер наводить декілька варіантів, розпилення країни, нова Сирія, та інше.

І на завершення, віримо ми йому чи ні, не важливо. Війна з окупантом, та олігархія при владі ведуть нас до занепаду. Що робити? Особисто я прийшов до таких умовиводів:

1. Я зрозумів що політика це серйозна система, яка бере початок з античності та розвивається до наших часів. Від Платона, Макіавеллі, Гоббса, Локка, до сучасних політиків. Для початку щоб щось змінити, потрібно це знати.

2. Нам потрібно постійно вчитись, на протязі всього життя. Все змінюється, занепадають старі політичні ідеї та системи. Щоб встигати за швидкістю наукових відкриттів, потрібно вміти вчитися, швидко сприймати нові ідеї. Освіта це ще і самодисципліна.

3. Світ змінює не маса, не народ, а особистості. Особистості з новими ідеями, здатні ламати систему, змінювати її або вибудовувати нову.

4. Нам потрібно навчитися мислити як філософи, або як відомі бізнесмени. Чому? Ці люди вміють думати, створювати цілі та досягати успіху.

5. Основним механізмом розвитку, є вміння ставити запитання? Пошук істини, правильного шляху. Вчімося ставити собі запитання.

Ніхто за нас нашу країну не побудує. Не грузин який п'є дороге вино коли люди мерзнуть в наметах, ні інші громадяни з за кордону. Тільки ми, тому вчімося мислити, думати та вести активну діяльність в нашій країні, міняючи її на краще, чого вам і собі бажаю!

0
Комментарии
0
0
Смешно
1
Интересно
1
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги