Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Школа має бути іншою

393

Цю тему я хочу підняти, адже відзначаючи свято вчителя, багатьом вчителям немає навіть за що святкувати: жалюгідна зарплата не дозволяє банально простих речей. І це перший момент, чому наша освіта є провальною. Погодьтеся, що людина має віддаватися роботі, думати про успішне майбутнє, виявляти ініціативу і головне жити життям у позаробочий час. На жаль, в більшості працівники освіти це люди, які не мають можливості відпочити влітку, поїхати за кордон в омріяну країну на екскурсію, купити собі якусь дорогу річ, наприклад машину, або зробити ремонт у квартирі. Далеко не кожний вчимтель має можливість посидіти вихідними в кафешці з друзями або купити якусь якіснну, брендову річ.

Як і мільйони українців, вчителі, а їх майже півмільйона (406 237) вимушені шукати доджаткового заробітку аби прокормити свою родину. І це нопедобство нам обіцяє прпинити освітня реформа, встановлюючи середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Це звичайно плюс, аніж мінус.

Але якщо подивитися більш глибоко - то майже 60% свого часу учитель витрачає не на підготовку і розробку уроків, викладання врешті-решт, а на якусь непотрібну, паперову роботу - це звіти, плани, журнали і все інше, що треба просто зібрати гамузом і викинути у смітник. Для цього має бути методист, а вчитель має вчити!

Другий аспект - підручники. Я думаю, що всі чули цю проблему: держава витрачає величезні кошти на підручники, які не функціональні, а й іноді (практично постійно) відсутні або їх не вистачає.

Друзі, але ж ми живемо у 21 столітті. Чому ми не можемо використовувати сучасні технології? Ось до прикладу, у березні цього року, компанія Apple презентувала планшетні комп'ютери для навчання. Вартісь цих комп'ютерів, якби їх без мита і усіх непотрібних податків напряму держава закупила б в США у виробника не перевищувала б $329 (9376,5 грн.) ы цього б пристрою за гарантійними термінами вистачило б щонайменше на 5 років. Відповідно розроблені програми, сучасні системи оцінювання могли б якісно змінити ситуацію і планшет був и доступний, якби на це була державна програма.

Аспект третій - класи. Усі знають, що класи у наших школах у більшорсті непридатні для навчання: спекотно, душно або холодно, неправильне або шкідоливе світло, чистота та інвернтар вже давно викликають запитання. На мою думку, школи мають бути обладнані сучасною системою клімат контролю і це б уберігло від "початків - кінців" опалювальних сезонів, тощо. Сучасні парти, зручні стільці та особистий простір, від якого змушували відмовлятися у радянському союзі. В класі має бути затишно.

Аспект четвертий - шаблони. Школа з дитинства вчить нас думати і мислити шаблонами. Перший з них - шкільна форма. Від цього слід відмовитися і не заганятидітей у глухий кут: кожен повинен мати змогу і можливість виразити індивідуальність, характер і головне думки. Ми маємо змусити учнів думати нестандартно. Це значно змінить світ у майбутньому.

Аспект п'ятий - дозвілля. У жодній українській школі, окрім дискотек, поїздки кіно чи добрячого суботника раніше нічого не пропонували, сьогодні почалися якісь напрямки, але ж ворни гальмуются директорами. Давайте на чистоту, в свої шкільні роки я був президентом школи і мені доводилося робити якісь заходи і акції за якимось там планом, погоджений кимось-там в районо, міськно і в ще якомусь ...-гвно. Це значно зупиняє розвиток і коли я відмовився від усього цього, ми з командою дуже тривалий час думали як це все замінити. Дійшли висновку - учні практично не проявляють жодних ініціатив і на це є свої причини: в школі не викладають такі предмети як фінансова грамотнісь, громадська активність, відповідальність тощо. Це зумовлює в учнях консерватизм, навіяний ще з радянської школи. Натомість, якщо ми подивимося у школи західних країн - там клуби, гуртки, братства і різноманітні об'єднання, де кожен себе може проявити. У нас це не вітається, а дарма - це вам і нові лідери, і не байдужі громадяни і взагалі кльові підлітки.

Аспект шостий - професія. Сьогодні учні обирають професію досі за принципом: "батьки сказали", або не "знала куди піти...". Я вважаю, що з 9 класу слід у школах проводити лекції, круглі столи і семінари щодо майбутньої професійної орієнтації. Три роки для вибору шляху було б достатньо учням подумати, чого ж все таки вони хочуть від життя.

І осаннє, сьоме - кадри, які традиційно "рєшают всьо". "Облвно", "міськвно","райвно" - дуже стрьомні терміни, які відлякують людей) Можливо вони і треба, не знаю, але важливо розуміти хто там сидить. Риторичне запитання: Коли ці люди працювали у школі та як вони можуть розуміти дітей? Та власне й адміністрація школи, яка неквідомим шляхом обирається-призначається. Даваймо демократію! Директор школи має обиратися вчителями і затверджуватися міським відділом освіти. Це логічно, і не дає нікому узурповувати владу в школі.

Я вірю, що незабаром освіта в Україні буде іншою. Але, не зважаючи на це хочу привітати усіх освітян і побажати їм міцного здоров'я, сімейного щастя, злагоди і добробуту і гарних учнів!

2
Комментарии
1
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Коротков Сергей
Коротков Сергей
Ошибки исправь
Показать комментарий полностью
Коротков Сергей
Коротков Сергей
Читать противно,аФФтор
Показать комментарий полностью

Наши блоги