Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Відпустка - офіційне право на відпочинок кожного громадянина

891

Законом України про відпустки передбачено право працюючих громадян отримати оплачувану відпустку, яка складає 24 календарних днів на рік. При чому, основна частина відпустки має бути не менше як 14 днів. Це розповсюджується як на громадян України, так і на іноземців, які працюють в українських організаціях. Найчастіше з проблемами з отриманням оплачуваної відпустки отримують робітники, трудові відносини яких не врегульовані на відповідному рівні.

1. Коли працює неофіційно. У такому випадку роботодавець не сплачує податків у бюджет країни, а працівник, у свою чергу, не захищений. Для захисту його прав трудове законодавство не розповсюджується. Знаходити таких недобросовісних роботодавців та карати мають контролюючі служби.

2. Якщо людина працює напівлегально. Коли роботодавець сплачує податки лише за частину заробітної плати, яку видає, а другу частину віддає "у конверті". Тоді може так статися, що відпускні робітник отримає тільки з офіційної суми. Довести право на гроші з "неофіційного" кошика у законодавчій площині неможливо.

3. Коли в угоді цивільно-правового характеру відпустка не передбачена в повному обсязі. Такий спосіб співпраці передбачений у трудовому законодавстві. Проте на момент підписання угоди робітнику важливо уважно подивитися, що написано у його договорі з роботодавцем. В угоді може бути вказана менша кількість ніж 24 днів на рік, або взагалі не бути відмітки про оплачувану відпустку. Якщо людина підписує такий документ, може підписати собі вирок працювати безстроково. Тому навіть якщо угода надрукована дрібним шрифтом на великій кількості сторінок, її все одно варто уважно перечитати та узгодити моменти, пов’язані з відпусткою.

Існують ситуації, коли працівнику належать додаткові "відпускні". Це можуть бути пільги, передбачені державою, як, наприклад, у випадку, коли людина має статус Ліквідатора аварії на ЧАЕС, перебувала на особливих умовах праці. Додаткові дні передбачено людям, які працюють зі шкідливими речовинами. Також у державних організаціях передбачено додаткові дні за вислугу років. Тоді відпустка може тривати до 45 днів.

Якщо людина працює офіційно, з записом у трудовій книжці та чітко у відповідності з трудовим законодавством, роботодавець також може не дозволити піти у відпустку у той час, коли бажає працівник. Це через те, що на кожному підприємстві можуть бути свої графіки, їх узгоджують у відповідності до того, наскільки існує можливість підмінити того чи іншого співробітника без шкоди виробництву. Тому роботодавець може попросити за 2-3 місяці до відпустки повідомити про свій намір піти на тимчасовий відпочинок. За день до відпустки можна подавати лише заяви на відпустку за свій рахунок. Але і в цьому випадку рекомендовано вказувати причину відлучення від роботи – за сімейними обставинами, для оздоровлення, громадської діяльності і подібні.

Існує такий вид відпусток, як творчі. Ними часто користаються викладачі навчальних закладів, але про існування та право на яких не знають люди, інших спеціальностей. Творчу відпустку можна отримати для написання наукової роботи, власної книжки, або мистецького проекту. Її можна отримати як на підставах довідки з наукової установи, так і запиту творчого гуртка чи майстерні, яка бажає, щоб на деякий час людина зробила персональний творчий вклад у розвитого того чи іншого мистецького проекту. Така відпустка є оплачуваною і у вас не можуть забрати право нею скористатися. А на підставі довідок від медиків людина може отримати соціальну відпустку та відпустку у зв’язку з вагітністю.

Українцям, які бажають вчасно та з повною виплатою коштів отримувати відпустки я рекомендую узгоджувати це питання з роботодавцем ще до того, як вступають на нову роботу, у випадку підписання угод вимагати, щоб там була вказана така ж кількість днів, як за умови офіційного працевлаштування за трудовою книжкою, а також уточнювати про пільги та додаткові можливості, якими можна скористатися.

Бажаю гарного та плідного відпочинку з достойними фінансовими виплатами.

Щоб отримати юридичну підтримку у питаннях забезпечення права на відпустку громадяни можуть звернутися до Координаційного центру з надання правової допомоги.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги