УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Чиновники МОН предлагают экспериментально, два года, не выполнять образовательный закон

Чиновники МОН предлагают экспериментально, два года, не выполнять образовательный закон

Чиновники МОН предлагают экспериментально, два года, не выполнять образовательный закон?

или как власти назаконно назначить "своих и правильных" ректоров?

И это уже не забавно.

Далее текст на языке оригинала

Чиновники МОН днями подали на погодження Уряду проект ПОСТАНОВИ "Про реалізацію експерименту із розширення автономії деяких закладів вищої освіти". Назва, як завжди, для тих, хто підтримує будь-які реформи від влади, НЕ ЧИТАЮЧИ їх змісту. Насправді йдеться про РАДИКАЛЬНЕ ОБМЕЖЕННЯ АВТОНОМІЇ ВУЗІВ, а точніше про СКАСУВАННЯ права КОЛЕКТИВАМ Університетів ОБИРАТИ ректорів, проректорів і деканів.

Ви запитаєте, як це можливо зробити, коли Закон "Про вищу освіту" передбачає ЄВРОПЕЙСЬКУ модель ОБРАННЯ керівників вишів академічною та студентською спільнотою?

Відповідь від МОНу "геніально"проста:

проект Постанови дає право чиновникам Міністерства освіти два роки НЕ ВИКОНУВАТИ 34, 36, 37 і 42 статті Закону України "Про вищу освіту".

Покроково задум призначити "своїх і правильних" керівників вузів такий:

- Кабінет Міністрів затверджує склад Комітету з відбору членів наглядових рад вузів (3 особи від МОН і 3 особи від міжнародних організацій, з яким працює МОН);

- Комітет з відбору членів наглядових рад подає пропозиції щодо кандидатур членів наглядових рад Міністру освіти;

- Міністр освіти призначає членів наглядових рад або відхиляє ці кандидатури:

- наглядова рада від МОН приймає рішення про ПРИЗНАЧЕННЯ і ЗВІЛЬНЕННЯ керівника закладу вищої освіти та за подання цього керівника ПРИЗНАЧАЄ проректорів і деканів.

Загалом Наглядова рада від МОН отримає 15 пунктів повноважень сьогоднішніх ректоратів, Вчених рад вузів, а в в деяких позиціях і трудового колективу починаючи від ухвалення фінансового плану і річного фінансового звіту до контролю фінансово-господарської діяльності та погодження штатного розпису.

І добра новина від рехформаторів, які повністю ЗНИЩУЮТЬ ЄВРОПЕЙСЬКУ МОДЕЛЬ АВТОНОМІЇ УНІВЕРСИТЕТІВ (нагадаю, що у свій час це безуспішно намагалися зробити азарови-табачники):

відтепер експеримент допускає, що у кандидата на посаду ректора може й не бути наукового ступеня, вченого завдання та стажу науково-педагогічної роботи.

Тобто передбачається зробити нормою, як у нинішній ситуації із Національним авіаційним університетом, де голова Наглядової ради колишній пивний менеджер із Урала, який не володіє державною мовою, а в.о. ректора - депутатка Київської міської ради від "Слуги народу".

В цьому контексті цікаво, що після ухвалення цієї антиєвропейської і протизаконної Постанови буде розповідати керівник Уряду очільникам ЄС про готовність України виконувати приписи та зобовʼязання європейської спільноти?!

П.С. Нагадаю невігласам і подвійним громадянам із МОН, що в історії незалежної України був лише один випадок, коли ДЕКРЕТИ (рішення) Уряду заміняли ЗАКОНИ. Це було в 1992 році, коли Верховна Рада КОНСТИТУЦІЙНОЮ БІЛЬШІСТЮ надала тимчасове право Уряду Кучми регулювати Декретами сферу економічної діяльності.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...