Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

ЧИ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ ІНСТИТУТ ФІНАНСОВОГО ОМБУДСМЕНА? ТАК!

3.8т

ЧИ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ ІНСТИТУТ ФІНАНСОВОГО ОМБУДСМЕНА? ТАК!

Вкрай складне становище нашої держави викликане не тільки фінансовими кризами останніх років, війною, що змушена вести Україна на сході та анексією Криму, а й втратою довіри громадян до існуючої системи фінансових послуг.

Власне, довіра до гравців фінансового ринку є наріжним каменем, оскільки, за її відсутності споживач не відкриє двері будь-якої фінансової установи і, відповідно, не запрацюють економічні закони. Як відновити довіру та які для цього існують інструменти спробували розібратися учасники засідання Прес-клубу з темою «Захист споживачів фінансових послуг: як покращити становище українців». Нова система захисту споживачів фінансових послуг почала розбудовуватися в Україні за ініціативи Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Сьогодні вона складається лише з чинного Закону «Про споживче кредитування» та двох законопроектів 8055 «Про установу фінансового омбудсмена» та 2456-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг». Та цього замало для ефективної роботи.

Очевидним став факт того, що фінансовій системі України сьогодні, як ніколи потрібен новий кредит довіри. А досягти довіри без двосторонньої співпраці між фінансовими інститутами та споживачами неможливо. Проте, між цими суб’єктами ринкових відносин все частіше виникають суперечки. І, нажаль, споживач в конфлікті залишається найменш захищеною стороною, оскільки згідно чинного законодавства у регуляторів фінансового ринку та держорганів немає реальних повноважень та, основне, інструментів для вирішення конфліктів. Підтвердженням цього факту є дослідження Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» «Споживче кредитування в Україні: будуємо мости між законом та практикою», яке виявило значні розбіжності між нормами Закону та практикою фінансових установ. Зокрема, приховування під «нулевим» кредитом реальної річної відсоткової ставки та загальної вартості кредиту, нав’язування страхових полісів без права обирати страхову компанію тощо. Чому ситуація розвивається в такому напрямку? Відповідь проста: одні гравці віднаходять шпарини в законодавстві, інші – мають низький рівень фінансової грамотності.

Одним з інструментів, який здатний нівелювати шкоду від ситуації, що склалася є запровадження інституту фінансового омбудсмена.

Фінансовий омбудсмен не є унікальним явищем. Цей велосипед давно винайдений та реально працює. Сьогодні професійні та незалежні інститути фінансових омбудсменів функціонують у більшості країн Європейського Союзу, в Канаді, Австралії, Малайзії, Вірменії. Їх основне завдання – вирішення спрорів на досудовій, так би мовити, альтернативній стадії конфлікту між споживачем фінансових послуг та фінансовими установами. Крім того на фінансового омбудсмена покладено завдання сприяти підвищенню фінансової культури населення та рівня фінансової грамотності.

Впровадження справедливого механізму вирішення спорів – через фінансового омбудсмена – зміцнить довіру та сприятиме розвитку фінансового ринку в Україні.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги