УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Виталий Портников
Виталий Портников
Журналист, публицист

Блог | Мы и перемирие: пока для Украины открыто окно возможностей

Мы и перемирие: пока для Украины открыто окно возможностей

Я постоянно встречаюсь с комментариями, в которых меня обвиняют в желании "воевать до последнего украинца", дискредитации идеи переговоров и т.д. Поэтому хочу четко изложить свою позицию.

Далее текст на языке оригинала

І у 2014 році, і у 2019 році я говорив про небезпеку великої війни з Росією. А у 2022 році говорив про небезпеку довгої війни й застерігав від перспективи її глобалізації не тільки в українських, але й у західних медіа. Але й тоді, і зараз я попереджав, що ставка на перемовини у цій війні є хибною. І що її закінчення залежить виключно від політичної волі Заходу й готовності надати нам справжні гарантії безпеки й ризикнути власним конфліктом з Росією.

У 2019 році українці - серед яких був і Володимир Зеленський - звинувачували у небажанні закінчити війну низької інтенсивності президента Петра Порошенка. Зараз ті самі люди, які голосували за Зеленського, звинувачують у небажанні закінчити велику війну свого вчорашнього кумира. Але насправді перемовини про закінчення війни залежать не від президента України - Порошенка чи Зеленського. Вони залежать від президента Росії.

А президент Росії не збирається погоджуватися на такі перемовини, до того ж у останні роки сам статус України як незалежної держави у російській політичній свідомості остаточно поступився статусу бунтівної провінції, руками якої Захід веде війну із Москвою. Чи можливо перемирʼя із бунтівною провінцією? Досвід Чечні засвідчує, що так - але для цього потрібне повне виснаження економічних і демографічних ресурсів Російської Федерації. Таке виснаження також є можливим, питання тільки - коли. Менше виснаження може створити умови для переведення війни високої інтенсивності у довгу війну низької інтенсивності. Питання тільки - коли.

І так, Путін завжди готовий до перемовин про капітуляцію - тобто про приєднання українських земель до Росії. Я знаю, що серед моїх читачів навряд чи є прихильники такого "миру". Але, думаю, навіть якщо вони є, вони мають усвідомлювати, що не складають й не складатимуть більшість в українському суспільстві. Ба, більше - укладання такого "миру" це також дорога до війни. Тільки до іншої - громадянської.

Отже, війна, переможна чи оборонна - це зовсім не альтернатива перемовинам, війна - це альтернатива їхній відсутності й небажанню Росії на них погодитися. Й всім нам потрібно цю реальність прийняти й спробувати в ній вижити. Нам ніхто не заважає формулювати власні платформи на абстрактних переговорах, але головна наша формула - це формула справжньої безпеки. НАТО, ядерна парасолька США та інших держав, війська і бази НАТО - все, що може поставити Москву перед загрозою більшого конфлікту, до якого у Росії поки що не готові. Поки що - це і є наше вікно можливостей.

Зрештою, й воно може зачинитися, як зачинялися всі інші вікна.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...