, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Андрій Магера: в Раді восьмого скликання не вистачатиме, як мінімум, 26 нардепів

3.9т

Заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера розповів "Обозревателю", як будуть голосувати бійці в зоні АТО.

А також повідомив, що до складу Верховної Ради восьмого скликання ввійдуть 424 нардепа замість 450.

Андрію Йосиповичу, що ЦВК буде робити з тією частиною мажоритарки, яка раніше була в Криму? Виходить така ситуація, що в нас не буде 225 мажоритарних нардепів, адже на території півострова вибори не відбудуться.

Парламент буде працювати без депутатів обраних в одномандатних округах Криму і Севастополя

За законом "Про статус тимчасово окупованих територій", вибори в АРК і в Севастополі не проводяться. Це означає, що в тих випадках, коли Україна фактично поверне під свій контроль ці території, тоді будуть проведені повторні вибори в відповідних одномандатних округах. Поки що там залишаються вакансії, парламент буде працювати без депутатів обраних в одномандатних округах Криму і Севастополя.

А скільки це мандатів?

Дванадцять: десять - в Криму, і два - в Севастополі.

Розкажіть, будь ласка, як будуть голосувати бійці в зоні АТО, бо, наскільки нам відомо, там є певні проблеми.

Так, є певні проблеми, але хочу відзначити, що понад 9 тисяч військовослужбовців в зоні АТО подали документи завчасно, за 5 днів до дня голосування, в органи ведення реєстру, і їм змінили місце голосування. Тобто вони зможуть проголосувати безпосередньо в місцях своєї дислокації.

Залишилися невирішеними питання щодо тих службовців, які не встигли за 5 днів подати свої заяви до органів ведення реєстру. Поки що це питання не закрите остаточно, але, з точки зору чинного закону, це є досить і досить проблематичним.

Як проходитимуть вибори на Донбасі, на територіях, що знаходяться під контролем терористів?

Щонайменше на 14 округах в Донецькій і Луганській областях: це 8 з 21 округів в Донецькій (округи № 41, 42, 43, 44, 54, 55, 56, 61), і 6 з 11 округів в Луганській (округи № 104, 105, 108, 109, 110, 111) вибори не відбудуться. Не відбудуться в силу різних причин: десь не утворені дільничні комісії, десь утворені дільничні комісії, але немає безпечних умов для роботи цих комісій, для спостерігачів, для представників ЗМІ, для самих виборців, зрештою. Тому очевидно, що в 14 округах Донецької і Луганської областей вибори точно не відбудуться. В інших округах цих областей теж є певні питання, там не все так просто ще додатково по трьох округах Донецької області, але більш-менш зрозуміло все буде напередодні дня голосування.

Ті виборці, які проживають в тих округах, безумовно, не зможуть проголосувати в межах цих округів, але якщо вони змінили свої місця голосування за 5 днів раніше на інші округи України, то тоді вони приймуть участь у голосуванні.

Тобто не вистачатиме не 12 мажоритарників, а уже, по суті, 26…

Так, 26.

А як бути з тими людьми, які реєстрували свої кандидатури в цих округах? Чи повернуть їм внесок?

Кандидати, які реєструвалися в округах на Донбасі, я думаю, чудово розуміли цей ризик, всі чудово знають, що ЦВК не може порушити закон і комусь повернути грошову заставу

Закон передбачає, фактично, лише два випадки повернення грошової застави. Перший випадок, коли кандидату відмовлено в реєстрації, і другий випадок, коли кандидат став депутатом. У всіх інших випадках закон прямо говорить, що грошова застава повертається до державного бюджету України.

Всі кандидати, які реєструвалися, я думаю, чудово розуміли цей ризик, бо закон є загальнодоступний для ознайомлення, і всі чудово знають, що ЦВК не може порушити закон і комусь повернути ці гроші.

Читайте все новости по теме "Парламентские выборы-2014" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги