"Шатун в головах": урядовий водевіль з двох дій – першої і останньої

15.1т

Попри намагання поставлених на вуха усіх нардепів провладних фракцій та силових структур знайти загадкового "Шатуна", який "розхитує країну", його все ж виявив особисто Володимир Гройсман. Він дав груповий майстер-клас з дедукції прямо під час останнього, учорашнього засідання уряду.

З повідомлень преси про перебіг "мозкового штурму", можна скласти картину того, що відбувалось на сцені та за сценою.

Прем’єр-міністр почав з того, що останніми днями його мучило дивне відчуття. Виникло воно після того, як йому принесли погану звістку – населення у шоці від сум, нарахованих за тепло. Тобто раніше була суцільна підтримка і бажання платити більше, а коли прийшли платіжки, народ пішов у відмову. Державна мудрість прем’єра, як завжди, проявилась миттєво і потужно. Він зрозумів, що платіжки, які отримало населення… - не його! Не "справедливі"! Не реформаторські. Тоді чиї ж вони? - запитав він себе.

-У Києві мешканці отримали платіжки з якимись захмарними цифрами! - Стурбовано повідомив Володимир Борисович і додав, що доручив віце-прем’єру Кістіону розібратись із цим кричущим неподобством.

Після цього слово дали Кістіону, який піднесено повідомив, що перевірка показала повну, можна сказати навіть тотальну, абсолютну невинуватість кабміну і його очільника, які хотіли як краще. За інформацією віце-прем’єра, підлотна підміна справедливих тарифів на несправедливі, відбулась у темних нетрях "Київенерго". І начебто там свою помилку вже навіть визнали і готові всім усе перерахувати.

"Дивна помилка…" - тут прем’єр, мабуть, виразно подивився на міністра внутрішніх справ пана Авакова.

Той миттєво зажадав отримати результати "перевірки" пана Кістіона. І, у свою чергу, виразно подивився на міністра інформбезпеки пана Стеця. Тут стала вимальовуватись чітка картина шатунної зради: "Це не помилка! – безкомпромісно констатував Стець. - Треба провести розслідування!" На переконання фахівця із інформаційно-тарифної безпеки, такі "помилки" "загрожують державності України", бо згідно із відомим сценарієм "Шатуна", після отримання платіжок люди повинні були вийти на вулицю.

Коло замкнулось.

Отже, силами колективного розуму "могутньої купки" (рос: "могучей кучки", - пам’ятаєте, була така?) державних діячів, було визначено місце, де ховаються адепти Шатуна і те, чим, власне, вони займаються. Сказати, що це є просто блискучим прикладом віртуозно прорахованої шпигунської мережі "путінських агентів" – це нічого не сказати… З урахуванням безпосередньої участі у цьому непересічному "аналізі" на водевільний зразок міністра інформбезпеки, новини з його живоописанням миттєво розійшлися у ЗМІ.

На цьому перша дія закінчується. Наступає друга і остання.

Остання тому, що коли керівництво держави доходить до стану, у якому починає прилюдно ламати дурня і, як кажуть, смішити "бабчини капці", - це таки ознака остаточної деградації і глухого кута.

Бо до змісту талановито розіграного спектаклю все ж виникають питання. Тим більше, що "ворог" почав пручатись, заявивши, що тарифи таки є справедливими, і як раз такими, про які мріяв пан Гройсман.

На прес-конференції, яка відбулася після засідання кабміну, комерційний директор "Київенерго" пояснив високі рахунки за опалення для будинків, не обладнаних приладом обліку, методикою,.. прийнятою кабінетом міністрів!

Але основне питання – у хибній логіці "тарифних детективів" кабміну, які звично вважають, що усі навколо – дурні. Пан Гройсман "забув" (а може, просто не був поінформований) про одну цікаву деталь: велика частина платіжок містить неочікувано низькі нарахування! А частина, справді – завеликі. Тепер питання: якщо уявити собі, що "Київненерго" (та решта обленерго, бо по областях картина майже ідентична) дійсно є "штабом Шатуна" і має, за конспірологічною теорією Стеця, завданням спровокувати людей на спротив, то логічним було б нарахувати "по бєспрєделу" усім, аби забезпечити масовість протесту. "Шатуни" ж поступили нелогічно, приславши частині людей зовсім незлі цифри, таким чином очевидно працюючи на "зниження явки". Сурков, мабуть, якби міг, - за таку "роботу" їм голови повідривав!

Зрозуміло, що у креативних хворих на шатунофобію, може і народитись пояснення такого феномену. Ну, наприклад, що підлий ворог нараховував менше своїм агентам (яких, за версією шатунофобів, майже вся країна, бо всі, крім тих, хто у владній більшості, сьогодні приписуються владою до кола "агентів Кремля"), а "захмарні" цифри мстиво приписував патріотам України. Судячи з рівня креативності владних розумових вправ, додуматись до такого варіанту буде неважко.

Але доки пояснень немає, питання про те, кому було вигідно маніпулювати сумами, аби знизити вірогідну кількість протестуючих громадян, залишається відкритим…

До речі, за лаштунками цього абсурдистського дійства також відбувались інтригуючи подій, про які прем’єр-міністр чомусь у контексті "підмінених ворогом" платіжок не згадав.

Під час останнього засідання в судовому процеcі щодо тарифів на газ, який триває вже кілька місяців за позовом Народних депутатів Юлії Тимошенко, Валерія Дубіля, Бориса Тарасюка, екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка та інших політиків, сталася дивна подія. Уряд, який так і не спромігся надати суду своєї реформаторської формули розрахунку "справедливих тарифів", виступив із клопотанням провести експертизу ринкової ціни газу. Це сталось буквально на завершальному етапі судового слухання, напередодні прийняття рішення, стадія надання та дослідження доказів у справі була пройдена! Таким чином суспільству треба розуміти, що при запровадженні "тарифної реформи" кабмін не мав експертних оцінок? Якщо так – то яким чином встановлювався рівень тарифів?

Трагікомічний водевіль, розіграний високопосадовцями, може отримати назву "Шатун у головах". Бо у такому гострому нападі шатунофобії розібрався б хіба що булгаковський професор Преображенський.

Істеричний пошук сакрального ворога, проявом якого безперечно є спектакль, розіграний під час засідання уряду, все більше нагадує так званий "Маккартизм", який ледве не "розхитав" Америку у 50-х роках минулого століття. Коли у хворобливій уяві сенатора Джозефа Маккарті виникли образи тисяч "ворогів Америки", які є причиною усіх можливих і неможливих негараздів. Сенатора підтримали у політичних колах. І США пережили кілька трагічних років "полювання на відьом", років страху і людських трагедій, доки не зрозуміли, що "комуністи - вороги Америки" є здебільшого плодом чиєїсь маніакальної фантазії. І що усі прорахунки і невдачі просто списують на неіснуючі фантоми.

Для любителів пошукати загадкових Шатунів, хочу нагадати про долю сенатора Маккарті. Після того, як кінець-кінцем суспільство усвідомило, що "Маккартизм" призвів до масового порушення громадянських прав, і що "відьом" насправді не існує, від сенатора відвернулись усі. Його "політична позиція" була публічно засуджена. Цікаво, що слухання по справі "полювання на відьом" навмисно не транслювали американські електронні ЗМІ, з метою усунути Маккарті з поля зору громадськості. Політик, якого колись побоювались навіть президенти, закінчив свій життєвий шлях, всіма покинутий і забутий.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости