Небезпечні медсестри: як вберегти дитину від шкільної халатності

6.9т

Україну сколихнув скандал у харківській школі: третьокласниця ледь не померла через байдужість вчителів. Як писав "Обозреватель", восьмирічна дівчинка після серйозної травми декілька разів скаржилась на погане самопочуття, але викликати швидку у медпункті відмовлялися, а матері про травму доньки повідомили лише через дві години. Згодом дитину із крововиливом і набряком мозку ледь встигли довезти до лікарні.

Українське законодавство гарантує, що учні загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками, які входять до штату освітніх закладів або відповідних закладів охорони здоров'я. Кожна школа повинна або самостійно організувати медичний пункт (кабінет), або підготувати приміщення у школі і укласти договір з районною поліклінікою на медичне обслуговування.

Батьки або законні представники школяра мають право отримати вичерпну інформацію про медичне забезпечення школи.

Розглянемо, які функції і завдання покладаються на медичну службу навчального закладу. До завдань медичної служби відносяться:

- профілактичні медичні огляди дітей з висновком про стан здоров’я, визначенням групи для занять фізичною культурою;

- проведення профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень після лікарського огляду;

- здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання;

- надання першої та невідкладної медичної допомоги;

- здійснення організаційних дій по госпіталізації учнів за наявності показань. При цьому представник медичного пункту (кабінету) повинен невідкладно проінформувати про це батьків або осіб, які їх замінюють.

Отже, якщо з дитиною в школі трапляється ситуація, яка загрожує життю або здоров’ю школяра основним завданням медичного працівника школи – надати першу (невідкладну) медичну допомогу і невідкладно викликати швидку медичну допомогу. Це його прямий обов’язок.

Якщо медичний працівник ігнорує виконання своїх прямих обов’язків – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до ст. 139 Кримінального кодексу ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов'язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до двох років. Те саме діяння, якщо воно спричинило смерть хворого або інші тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Таким чином, якщо дитині стало зле в школі і медичний працівник знехтував своїми обов’язками і не надав медичну допомогу, батьки такої дитині повинні звернутися в поліцію з заявою про злочин.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости