Україномовних в АТО більше, ніж російськомовних

13т

Виступаючи у Польщі, президент Петро Порошенко знову сказав, що в АТО воюють 63% російськомовних.

Насправді, згідно з ґрунтовним дослідженням Центру Разумкова (вибірка 10 тисяч, похибка 1%), "українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%".

А ставлення до української мови як до рідної й поготів домінує серед причетних до АТО. "Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%".

Також експерти Центру Разумкова зазначають, що "чинник використання української мови поєднується з вищим рівнем загальнонаціональної ідентичності, патріотизму, підтримки її незалежності та готовності до захисту своєї країни, необхідністю пишатися її досягненнями та оцінкою таких досягнень, ціннісного ставлення до державних символів. Україномовні респонденти більшою мірою є прихильниками демократії, їх більшість поділяє цілі та цінності Майдану".

Дуже раджу прочитати це дослідження усім і кожному. Адже байка про "російськомовну більшість в АТО" надзвичайно шкодить об'єднанню України, ображає україномовну більшість, формує в декого зневажливе ставлення до української мови та ідентичности.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости