newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Сергей Оснач
Сергей Оснач
Общественный деятель, член Экспертной комиссии по вопросам распространения и демонстрации фильмов

Блог | Україномовних в АТО більше, ніж російськомовних

АТО

Виступаючи у Польщі, президент Петро Порошенко знову сказав, що в АТО воюють 63% російськомовних.

Видео дня

Насправді, згідно з ґрунтовним дослідженням Центру Разумкова (вибірка 10 тисяч, похибка 1%), "українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%".

А ставлення до української мови як до рідної й поготів домінує серед причетних до АТО. "Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%".

Також експерти Центру Разумкова зазначають, що "чинник використання української мови поєднується з вищим рівнем загальнонаціональної ідентичності, патріотизму, підтримки її незалежності та готовності до захисту своєї країни, необхідністю пишатися її досягненнями та оцінкою таких досягнень, ціннісного ставлення до державних символів. Україномовні респонденти більшою мірою є прихильниками демократії, їх більшість поділяє цілі та цінності Майдану".

Дуже раджу прочитати це дослідження усім і кожному. Адже байка про "російськомовну більшість в АТО" надзвичайно шкодить об'єднанню України, ображає україномовну більшість, формує в декого зневажливе ставлення до української мови та ідентичности.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...