ПолитикаЭкономика

ЄС очікують важкі часи

6.4т

Під час відрядження до Страсбургу мав неформальні розмови з різними посадовцями Ради Європи.

Двічі пояснював колегам, що, на мою думку, Європейський Союз (як організація) найближчим часом може постати перед великими внутрішніми викликами.

Росія, намагаючись послабити єдність ЄС, буде намагатись розхитати цю структуру зсередини, використовуючи різного роду внутрішні протиріччя і виклики до яких, на мою думку, ЄС не готовий.

Спілкуючись з німцями, французами та хорватами, як можливі ризики, я вказав на приклад Шотландії та Уельсу в Британії, відсутність дієвих механізмів реагування на дії, схожі на референдум в Голландії, на небезпеку в Греції, Болгарії, Кіпрі та Іспанії. Зокрема - в Каталонії.

І ось - бац... Каталонія...

Як оптиміст, я з задоволенням спостерігаю за зростанням розуміння ризиків російського впливу на дезінтеграційні процеси всередині Європи - зокрема, заяви і дії Німеччини щодо запобігання можливого російського вторгнення в виборчий процес.

Варто й чесно сказати про занепокоєння європейських чиновників і політиків заявами нового Президента США що до зовнішньої політики цієї країни.

Я переконаний в тому, що в разі розуміння того факту, що Росія сприймає Європу не як опонента, а як ворога і закликати ворога до цивілізованого діалогу з пошуком раціональних рішень - марнотратство по відношенню, в першу чергу, до власних країн. В разі такого розуміння, у ЄС вистачить і політичного, і економічного, і фінансового і військового потенціалу для ефективного захисту загальноєвропейських інституцій. В разі ж й подальшого загравання з Кремлем, в разі пошуку економічної рації (ми втратили ринок збуту томатів) ЄС очікують важкі часи внутрішньої кризи.

Мені здається, що час такого розуміння настає!

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги