Як кинути курити раз і назавжди

32.5т

Для людини, яка хоче кинути курити раз і назавжди, важливе співвідношення складності залежності від тютюнокуріння і мотивації для того, щоб залишити шкідливу звичку. Зрозуміло, що чим вища мотивація і слабша залежність, тим легше кинути курити і навпаки.

Саме тому курець повинен мати бажання позбутись нікотинової залежності. Тут в пригоді стають зовнішні чинники: заборона куріння в громадських місцях, підвищення цін на сигарети, соціальна реклама. До того ж ця мотивація може підкріплюватись суб’єктивними відчуттями і потребами.

Залежність підвладна тривалості тютюнопаління (в роках) і кількості викурених сигарет в день. Саме тому людина з солідним стажем куріння може спробувати вживати медпрепарати (заспокійливі засоби чи ліки, які допомагають зняти синдром відміни (абстинентний синдром, синдром залежності, - Ред.). Цей синдром дуже активно проявляється у перші дні і часто "ламає" курця і він повертається до шкідливої звички.

Важливо знати, що людина, яка вживає медпрепарати часто набирає додаткові кілограми (в середньому 3-4 кілограми). Річ у тому, що після відмови від сигарет, організм повертається до правильного адекватного функціонування. Окрім того в людини з’являється апетит, який раніше був слабший через те, що дим повсякчас подразнював її смакові рецептори і вона сповна не могла відчувати смак їжі. Такий процес відновлення насправді нормальний.

Втім якщо не хочете набрати зайві кілограми, спробуйте заздалегідь перебудувати свій раціон, додавши до нього більше фруктів та овочів.

Щодо стратегії позбавлення від тютюнопаління, то її як такої не існує, адже цей процес є психологічно індивідуальним. Декому вдається викурити останню цигарку і більше ніколи не повертатися до звички, інші ж впродовж певного часу зменшують дозу доти, доки не кинуть курити повністю.

Останнім раджу визначити для себе крайній термін тютюнопаління. Це день, з якого розпочнеться новий відлік життя без цигарок. До цього часу людині слід збільшувати проміжки між тютюнопалінням: наприклад, якщо раніше вона курила кожні 55 хвилин, то нині їй слід робити це рідше.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости