УкрРус

"Французи, ви не розумієте, що робите"

302 сенатори із всіх 348-ми французького Сенату прийняли резолюцію, в якій просять французький уряд поступово згортати санкції проти Росії. Відразу зауважу, що документ не є зобов'язуючим.

У французькому політикумі є певна кількість депутатів і політичних сил, які відверто підтримують Росію. Це так звані праві сили, які історично домінують у Сенаті. Тому прийнята резолюція не стала несподіванкою. Її ініціатором є сенатор Ів Поццо ді Борго, який, до речі, колись і до Криму їздив, і загалом займає проросійську позицію.

Праві взагалі позиціонують себе як захисники французької промисловості, сільського господарства. Санкції вони вважають контрпродуктивними і що Росія, як партнер, має значно більше ваги, ніж Україна. Отакий у них прагматичний інтерес. Самі дебати тривали чотири години, і були й протилежні позиції. Один із сенаторів говорив, "ви не розумієте, що робите, бо такою резолюцією ви надаєте карт-бланш Росії, а це тільки підкреслить її безкарність".

Ще одні депутати говорили, що резолюція буде ознакою слабкості Франції, неповагою до союзників і роз'єднанням у лавах Євросоюзу. У сторони, яка виступала за зняття санкцій, були традиційні аргументи: Франція має бути незалежною у своїй зовнішній політиці, що слід нормалізувати відносини з Росією, що антиросійські санкції б'ють по французькому сільському господарству і так далі.

Тут ще є специфіка внутрішнього французького політикуму. Йде внутрішня боротьба перед французькими виборами президента. Нинішній уряд країни, а це соціалісти, займає позицію "за" санкції, а їх опоненти, праві, - протилежну. Така собі французька політична гра. Всі розуміють, що Росія дуже зацікавлена у знятті санкцій, тому використовує все своє лобі, зокрема, у ключових країнах Євросоюзу. Хоче посилити фронт боротьби за зняття санкцій і таким чином розділити європейські країни. Але Євросоюз зберігає консенсус і санкції проти Росії будуть продовжені до кінця року.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги