newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Андрій Андрушків
Андрій Андрушків
Керівник проекту в ГО "ЦЕНТР UA"

Блог | Чому Франція відмовляє у візах українцям?

Чому Франція відмовляє у візах українцям?

100 українським футбольним вболівальникам, які мають квитки на Євро-2016 і подавались на французьку візу, у наданні такої візи було відмовлено. Станом на вчора ще тисяча українських вболівальників не знають, видасть їм Франція візи чи ні.

Видео дня

Навіть сто відмов – це достатньо багато, зважаючи на те, що українці не мають такої великої фінансової змоги підтримати свою збірну. У них зібрані документи на візу, є броні готелів, квитки на літаки, але французьке посольство у візі все одно відмовляє. Ясно, що посольство це така структура, яка не пояснює причину своїх дій. З другого боку вони працюють в іншому правовому полі. Це територія іншої держави, в них інші правила і ми не можемо їм вказувати, що робити.

Вчора до групи українських активістів, які були біля посольства Франції, вийшла представниця посла, взяла у нас наші звернення. Ввечері була ще заява Президента, який офіційно звернувся до уряду і посольства Франції посприяти у видачі віз. Тому маємо надію, що сьогодні і включно до четверга, це питання вирішиться. Людям треба планувати поїздку, збирати речі, вилітати, бо вже з наступного тижня починаються перші матчі. Вчора на пікеті бачив людину, яка має три квитки (ціна квитків від 25 євро до 895, - ред.) на матчі групового етапу. А є ще квитки на літаки-автобуси, готелі. Це немалі витрати, при тому, що квитки, за великим рахунком, неможливо продати. Хто їх в Україні купить, якщо неможливо отримати візу? Хіба що той, хто має мультишенген, але таких небагато.

Маємо досвід Польщі, яка будучи вже в шенгенській зоні, чотири роки тому разом з Україною, приймала футбольний чемпіонат Євро. Так от поляки тоді спростили умови видачі короткострокових віз тим, хто мав квитки на футбольні матчі.

Тому я не розумію мотивацію французів. Ті, хто їдуть на футбол, не збираються залишатися у Франції нелегальним мігрантом. Буде дуже сумно, якщо це рішення політичне.

Сьогодні-післязавтра будемо розуміти, якою буде динаміка з видачею наступних віз для тисячі українців. Чи має готовність Франція надати нашій країні дружню підтримку, щоб українські вболівальники змогли підтримати свою команду, яка не так часто виходить у фінальну стадію футбольного чемпіонату.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...