Хто зриває продовження санкцій

16.8т

Ті, хто серйозно займається зовнішньою політикою, а не просто коментує все підряд, добре знають настрої у Сенаті Франції, де, на жаль, набагато більше симпатиків Кремля, аніж навіть в Національній Асамблеї Республіки. Результати голосування за резолюцію французьких політиків, що закликають до зняття санкцій, - також не стали для експертів несподіванкою. Такі зараз настрої в багатьох країнах ЄС - бажання стабільності і закривання очей на очевидні речі порушення міжнародного права. Смачні круасани і ранкова кава, звичний спосіб життя і повне небажання жертвувати хоч чимсь заради далеких незрозумілих країн...

В цьому контексті так важливо відстоювати українську позицію. Напередодні ВР прийняла звернення до Сенату, ми провели зустрічі і переговори з певними сенаторами, наслідок - певне пом'якшення резолюції, що закликає до поступового, а не негайного зняття санкцій.

Всі ці рухи - випробування європейської єдності і європейських принципів, виклик, що переможе: принципи чи бажання закрити очі на їх порушення заради відносної стабільності, бо ж війна десь далеко і така незрозуміла. В цьому контексті ще раз і ще раз наголошую: саме МОСКВА зацікавлена в дискредитації Мінських угод і переговорів. Це Кремль марить зривом мінського процесу і вимагає прямих переговорів Києва з бойовиками. Бо ж тільки Мінські угоди і мінський процес роблять Москву учасником - не переговорів, а саме учасником конфлікту, який Москва і роздмухала. Так бачить ситуацію весь світ, визнаючи неідеальність мінських угод, але прив'язуючи санкції проти РФ до їх виконання. Москва ж марить зняттям санкцій.

Тому сьогодні так активізувалися всі промосковські сили ззовні. І тому так обережно потрібно бути в риториці всередині країни. І демонструвати єдність. Я послідовно відстоюю цю позицію в ВР і в суспільстві.

Червень - місяць, коли в ЄС точиться дискусія щодо продовження санкцій проти РФ. І коли українська влада, президент і дипломати ведуть наш, український , справжній бій на дипломатичному фронті, так важлива єдність - в тому числі в точності оцінок і формулювань всього, що відбувається на Сході України. В тому числі від народних депутатів різних фракцій. Мені дуже прикро, що кілька демократичних фракцій планомірно дискредитують мінський процес і не хочуть чути доданих аргументів, нічого реалістичного не пропонуючи взамін.

А щодо прямих преговорів - то з сомалійськими піратами, навіть якщо вони носять не набедрені пов'язки, а георгіївські стрічки і живуть на Сході України, ніхто прямих переговорів не веде. Да, спілкуємося з питання звільнення заручників. Але ж питання звільнення наших бранців вирішують не самі доморощені пірати, а їх куратори з Кремля. І від Кремля Україна, разом з усім цивілізованим світом, вимагає дотримуватися норм міжнародного права і забиратися геть з нашої землі.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости