У тренді проросійські сили

Франсуа Олланд і Ангела Меркель

Позиція кандидатки у Президенти Франції Марін Ле Пен (визнає Крим російським. – ред.) нікого не здивувала і не здивує. Її партія "Національний фронт" займає відверту проросійську позицію, була профінансована Росією, отримавши близько 10 млн євро. Ле Пен з деякого часу відіграє роль представника провідних інтересів Кремля у Франції. Далі все залежить від перебігу виборів. Поки що всі сподіваються, що Ле Пен не стане президентом Франції. Але можлива конфігурація, що в другому турі вона йтиме проти Фійона, який теж займає проросійську позицію, хоч і не таку відверту.

Є ще третій кандидат Жан-Люк Меланшон, який представляє крайніх лівих і теж займає відверту проросійську позицію. На жаль, зараз така тенденція у світі, що у тренді проросійські сили. Росія відверто підтримує популізм і націоналізм та крайніх правих по всій Європі. І на жаль, такий тренд нічого доброго Україні не віщує.

Але ще рано говорити про те, чи отримає Франція проросійського президента. Є й інші кандидати. Представник соціалістів, є колишній міністр економіки, який висувається окремо і в принципі теж має позитивну тенденцію. Хоча у Франції більше говорять, що Фійон може стати президентом.

Видео дня

Так, він налаштований проросійськи, але є реалії керування державою і Франція надалі залишається членом ЄС. Фійон не виступає за вихід Франції із ЄС на відміну від Ле Пен, яка говорить, що маємо покинути ЄС і зону євро. Далі все буде залежати від того, як пройдуть вибори у Німеччині. Мотор європейської інтеграції у Німеччині і Франції. І тактика Франції у чому полягала? Спільно із Берліном вона виробляла свою позицію і продавлювала її в ЄС. Зараз це робити стає важче. Але якщо Фійон хоче зберегти вагу Франції у ЄС, то змушений буде звіряти годинник із Німеччиною. І якщо там канцлером знову стане Меркель, то Фійон змушений буде координувати з нею свою позицію. А оскільки Меркель займає проукраїнську позицію, то подивимось на реальні кроки адміністрації Фійона щодо Росії. Можливо, він все-таки займатиме більш прагматичнішу позицію.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...