Ще один удар по ЄС в Україні

Безвизовый режим

5 жовтня і 17 листопада на сайті Ради ЄС були опубліковані однакові за змістом прес-релізи щодо відкриття Радою міжінституційних переговорів по безвізу відповідно для Грузії та України з такою ж ключовою фразою: набуття чинності безвізу відбудеться в той самий час коли набуде чинності механізм призупинення безвізового режиму.

Видео дня

Якщо виявиться, що для України було вписано додаткову умову, згідно з якою треба чекати на формальне ухвалення механізму призупинення, а потім тільки розпочинаєтьcя тріалог щодо безвізу для України, то безвіз будемо мати десь у квітні. Бо регламент по механізму призупинення буде ухвалено Європарламентом лише на січневій сесії. Після того треба ще формальне затвердження Радою ЄС.

З точки зору інституційної і політичної логіки таке розведення України і Грузії дуже важко обґрунтувати, з точки зору іміджу - це ще один удар по сприйняттю ЄС в Україні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...