Революції влаштовують не люди...

17,3 т.
Революції влаштовують не люди...

Обидва Майдани зупинили Україну на краю прірви: вони не допустили розвитку російських варіантів нашого майбутнього. Тому за це уже слід сказати цим двом революціям величезне "дякую". Ми повинні бути безмежно вдячні людям, які вистояли, які заплатили за це своїм здоров’ям і життям.

Щоб зрозуміти, наскільки Україна з того часу змінилася, треба просто пригадати мертву тишу в часи Януковича, ту пригніченість і розгубленість українців… А потім згадайте Майдан і те надзвичайне піднесення і прагнення людей вирішити свою долю самостійно. Тому зміна ментальності відбулася величезна, просто ми іноді цього не хочемо помічати (і це природньо).

Зараз я не виключаю можливості третього піднесення народного духу. Власне кажучи, я на нього дуже надіюся. Втім ми ще не позбулися усіх тих стереотипів, які нам заважають рухатися вперед. Натомість ці всі пародії, які відбуваються на Майдані – смішні. Ці мітинги просто нерозуміння того, що революцію влаштовують не люди, а Святий Дух. Так, це релігійна категорія. Але давайте пригадаємо: Революція Гідності в Україні розпочалась з запису у своєму мікроблозі в Twitter Мустафи Наєма, який закликав усіх виходити на Майдан. Одні, другі, треті люди вийшли… і розпочалося.

Видео дня

А тепер уявімо, що Мустафа напише подібне зараз. І що? Вийдуть люди? Ні. А якщо зараз Парасюк у центрі Києва скаже подібні слова, які він говорив у 2014. Це спрацює? Ні.

Не в тому річ, що і коли написав Мустафа, а у тому всі ці речі, які нас так вражали, відбувалися з волі Святого Духа. Революція Гідності була виношена цілим народом, це було наше немовля. Саме тому штучно витворити Майдан неможливо, ця ідея повинна визріти і зійти на нас. Саме такого дива я і виглядаю.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...