Імідж України за кордоном: поводьтесь і думайте так, ніби ви вже живете у цивілізованій країні

Імідж України за кордоном: поводьтесь і думайте так, ніби ви вже живете у цивілізованій країні

Для європейців незрозумілою лишається ситуація на сході та півдні України. Вона і для самих українців незрозуміла. З формальної точки зору це виглядає так: в Україні ніби і йде війна, бо люди гинуть, але формально війни нема. Тобто немає жодних формальних підстав для надання допомоги, тому що це буде військовим вторгненням. АТО – не війна. Остання передбачає введення військового стану. Так, краще поганий мир, ніж гарна війна. Проблема в тому, що країна летить у прірву. Ззовні це виглядає так, що Україна не може визначитись, куди рухатись і ким бути. Скажете, що Україну всі покинули? Парадокс в тому, що ніхто не прийде з допомогою, якщо сама Україна не може визначитись, де і з ким хоче бути.

Видео дня

Шановний Читачу, я не підбурюю тебе до повстання. Я не втручаюсь в політичну дискусію. Але ти можеш своїми руками докласти зусиль, щоб будувати позитивний образ своєї держави. Хоча б через просвітницьку діяльність. Хоча б на своєму місці потрібно поводитись і думати так, ніби ти вже живеш у цивілізованій країні. Тільки так можна підготувати необхідний грунт для змін. Ніхто ззовні не створить в Україні відповідної культури поведінки та взаємоповаги, не навчить ввічливо розмовляти з людьми у транспорті, не плювати на підлогу в ліфті, не кидати недопалків до клумби і т.д.

Прикро констатувати, але з точки зору "простих смертних" з-за кордону Україна виглядає як аморфне утворення. Інвестиції в Україну не підуть, доки ситуація не визначиться, тому що інвестують не політики, а бізнес. Причому не великий бізнес. В ЄС "двигуном" економіки є малі та середні фірми. Туристи теж не поїдуть і українці не перестануть боятись банківської системи, поки не буде стабільності.

Насправді Європа дуже мало знає про Україну, навіть найближчі сусіди. Мало туристів з Європи відвідує Україну. Смішно слухати, як хтось із високопосадовців (не буду згадувати імені) вихваляв Закарпаття як майбутній міжнародний курорт і ще щось говорив про зимову олімпіаду у Львові. Друзі, подивіться на ситуацію об`єктивно. Щоб заохотити туристів, в країні має бути безпечно. В Тунісі один божевільний розстріляв 26 людей, а всі європейські туристи вже спакували валізи і летять додому. Люди в Європі не розуміють, що від Закарпаття до Донецька близько тисячі кілометрів. Окрім того, дуже важливою є інфраструктура. Те, що там набудували готелів, не значить, що до них доїхати можна. Дороги там наче і не ремонтувались з часів Австро-Угорщини, а останній автобус з Мукачева до Сваляви від`їжджає о 17.50. Як пересуватись, якщо немає власного автомобіля? Отож. Розбудова інфраструктури – це вже питання державного рівня. Однак приємно констатувати, що багато українців намагається зробити порядок навколо свого дому/готелю/магазину не лише без допомоги держави, а й при активному її спротиві.

Друзі, сказане вище не означає, що все погано. Своєю розповіддю я лише хотіла позбавити Вас шкідливих ілюзій і показати, як сприймають Україну за кордоном, за недалеким кордоном. Кожен українець має вплив на імідж своєї держави, що і потрібно використовувати для її блага. На побутовому рівні я закликаю лише поважати свою мову і культуру, цікавитись нею і за кордоном гідно представляти свою країну. Тоді і українців будуть сприймати як справжню націю.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...